Windows Phone 8 z nazwą kodową Apollo?

Windows Phone 8 z nazwą kodową Apollo?

Windows Phone 8 z nazwą kodową Apollo?
Krystian Bezdzietny
30.05.2011 13:00, aktualizacja: 30.05.2011 15:00

Podczas kiedy wszyscy użytkownicy platformy Windows Phone 7 czekają na bardzo ważną aktualizację Mango, w Sieci spekuluje się już o następnej. Zdaniem tajemniczego źródła serwisu MonSmartphone system Windows Phone 8 będzie nosił kodową nazwę Apollo i pozwoli na uruchamianie programów z komputera na telefonie.

Jak już zdążyliśmy zauważyć, Microsoft obrał taktykę wydawania ważnych aktualizacji dla swojego mobilnego systemu równo w odstępach rocznych. Wobec tego jeśli jesienią przyjdzie nam skonfrontować się z Mango, to za rok będziemy oczekiwać Apolla, który najprawdopodobniej zmieni oznaczenie Windows Phone z 7.5 (Mango) na Windows Phone 8.

Windows Phone 8 ma korzystać z formatu aplikacji .APX, co oznacza, że programy z komputera będzie można uruchamiać na smartfonie i odwrotnie. Premiera WP8 miałaby się odbyć późną jesienią 2012.

Zastanawiające jest również nazewnictwo kolejnych odsłon systemu Microsoftu. Na początku mieliśmy NoDo, teraz Mango i spekuluje się o Apollo. Nie ma żadnych owoców czy słodkości, jak w przypadku Androida, jednak każda nazwa się kończy na literę "o". Myślicie, że to celowy zabieg giganta z Redmond czy zwykły przypadek?

Źródło: MonSmartphone

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)