Windows Phone mało pasjonującym systemem?

Windows Phone mało pasjonującym systemem?
Krystian Bezdzietny

16.03.2012 10:23, aktual.: 16.03.2012 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

James Kendrick, jeden z redaktorów ZDNet, napisał tekst na temat domniemanego braku możliwości fascynacji systemem Windows Phone. "Solidna platforma, działa dobrze, ale nie jest ekscytująca jak inne systemy, i to jest problem". Czy to prawda, że Windows Phone jest zbyt mało fascynujący?

Microsoft, tworząc niejako następcę Windowsa Mobile, tym razem postawił na minimalizm, zwłaszcza w kwestii wyglądu. UI tego systemu jest wyjątkowo prosty, bez żadnych wodotrysków, cieni, wydumanych animacji. Najwyraźniej przedstawiciele koncernu postanowili, że stworzą system, który przede wszystkim działa i jest niezawodny, a minimalistyczny wygląd będzie tylko uwieńczeniem pracy programistów. Choć - moim zdaniem - taki zamysł Microsoftu jest bardzo fajny, Kendricka to nie przekonało. Jak pisze na łamach ZDNet:

Może to być problematyczne dla Windowsa 8 z interfejsem Metro. Im dłużej używam Windowsa 8, tym bardziej odnoszę podobne wrażenie co do Windows Phone'a. Działa dobrze, ale głowy nie urywa. Interfejs Metro wygląda fajnie, ale nie porywa mnie w żaden sposób. Może z czasem to się zmieni. Czuję się dziwnie, używając jakiegoś gadżetu bez jakiegokolwiek zafascynowania. A niefascynująca platforma jest dla mnie czymś obcym, i nie lubię tego odczuwać.

Czy faktycznie Windows Phone jest bez duszy, jak zarzuca mu Kendrick? A może balansując pomiędzy doznaniami z iOS-a i Androida, platforma Microsoftu naprawdę jest nudna i nic niewnosząca? Co o tym sądzicie?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)