Windows Phone pobije iOS w ciągu czterech lat?

Windows Phone pobije iOS w ciągu czterech lat?30.03.2011 12:00
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Sham Hardy
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Sham Hardy
Paweł Żmuda

Po ogłoszeniu decyzji o współpracy Nokii z Microsoftem wielu programistów i pracowników fińskiego koncernu zaczęło obawiać się o swoją przyszłość. Wygląda na to, że nie mają się czego bać. Analitycy uważają, że komórki z Windows Phone 7 w ciągu najbliższych kilku lat staną się bardziej popularne niż produkty giganta z Cupertino. To dzięki Nokii?

Według raportu przygotowanego przez pracowników IDC platforma Windows Phone rozwijana przez Microsoft, mająca dziś bardzo niewielki udział w rynku, w ciągu najbliższych czterech lat prześcignie iOS oraz BlackBerry. Według analityków z komórek z systemem koncernu z Redmond będzie korzystało prawie 21% użytkowników smartfonów.

Za cztery lata na podium nieustannie będzie królował Android (45,4%), a spadki zanotują jego konkurenci rozwijani przez firmę RIM (13,7% udziału) i Apple (spadek do 15,3% udziału w rynku). Specjaliści z IDC uważają też, że cztery lata wystarczą do prawie całkowitego zapomnienia o Symbianie, który w 2015 roku ma działać jedynie na 0,2% wszystkich smartfonów.

Niektóre raporty analityków wydają się ciekawe, jednak ciężko oprzeć się wrażeniu, że prognoza IDC jest równie wiarygodna jak wróżenie z fusów. Jak myślicie, podobny scenariusz ma szanse na realizację?

Źródło: mobilewhack

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)