Wirus dla Windows Mobile: nieautoryzowane połączenia międzynarodowe

Wirus dla Windows Mobile: nieautoryzowane połączenia międzynarodowe
Paweł Żmuda

09.04.2010 11:02, aktual.: 09.04.2010 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ofiarami niebezpiecznego oprogramowania padli ostatnio także posiadacze telefonów z systemem Windows Mobile. Wielu użytkowników komórek z OSem od Microsoftu zwróciło uwagę na to, że ich urządzenia łączą się z losowo wybranymi numerami międzynarodowymi bez zgody posiadacza telefonu. Informacje o wirusie pojawiły się po raz pierwszy na łamach forum XDA-Developers. Jak działa nowy wirus?

Po ataku niebezpiecznego oprogramowania, telefony wykonują połączenia na numery takie jak +88213213214; +1(767)503-3611 czy chociażby +25240221601. Najprawdopodobniej, niebezpieczny kod zdiagnozowany przez Kaspersky Mobile Security jako Trojan.WinCE.Terdial.a, pojawił się w plikach instalacyjnych gry 3D Anti-terrorist, umieszczonych przez osoby podające się za developerów między innymi na łamach serwisu 1800pocketpc.

Co zrobić po ataku wirusa? Po wykryciu podejrzanych połączeń należy najpierw zablokować połączenia międzynarodowe oraz numery specjalne, a następnie pozbyć się gry pochodzącej z niewiadomego źródła. Następnie należy skasować pliki windowssmart32.exe oraz windowsMicrosoft.WindowsMobile.Telephony.dll, następnie należy usunąć wpis HKEY_CURRENT_USERAlphaStatus z rejestru telefonu. Po restarcie urządzenia wszystko powinno wrócić do normy.

Popatrzmy na krótki klip demonstrujący cały proces:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)