Wkurzyli się na Apple'a i rozwalili swoje iPhone'y. Dostaną za to Nexusy 5

Wkurzyli się na Apple'a i rozwalili swoje iPhone'y. Dostaną za to Nexusy 5
Miron Nurski

07.02.2014 14:01, aktual.: 07.02.2014 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mamy kolejny dowód na to, że z własnymi klientami nie wolno zadzierać.

Zapewne kojarzycie Bitcoiny, czyli popularną ostatnio kryptowalutę. Niedawno Apple zdecydowało się na usunięcie z App Store'a aplikacji Blockchain, czyli ostatniego programu służącego do zarządzania swoimi wirtualnymi monetami. Transakcje za jej pomocą - według zapewnień twórcy - zawierało 120 000 użytkowników. Nic więc dziwnego, że sprawa nie przeszła bez echa.

Użytkownik Reddita (amerykański odpowiednik Wykopu) o nicku round-peg zaoferował, że za każde 100 głosów oddanych na jego wpis sprezentuje Nexusa 5 każdemu, kto rozwali swojego iPhone'a. Głosy przybywały błyskawicznie, więc ostatecznie ograniczył się on do pięciu sztuk, które trafią do pierwszych pięciu osób. Zasada była prosta: każdy chętny miał uchwycić na wideo swoją twarz, podać powód dla którego zdecydował się na taki krok, a następne zniszczyć przed kamerą swojego iPhone'a 5 lub 5s z systemem iOS 7 na pokładzie. Akcja ma być protestem bitcoinowej społeczności, więc istotne było to, aby za powód podać usunięcie przez Apple'a używanej przez jej członków aplikacji.

Na odpowiedź użytkowników nie trzeba było długo czekać. Poniżej znajdziecie 5 przygotowanych przez nich filmów:

You lose, Apple! This is for round-peg and the bitcoin community. ~ netpastor

Fuck apple. Long live cryptic urgencies.

Anti-Bitcoin, Apple? Here's what I think of that.

If Apple does not support Bitcoin, I do not support them

Ostatecznie round-peg został zbanowany (prawdopodobnie za złamanie regulaminu zabraniającego nakłaniania ludzi do oddawania głosów na publikowane wpisy), jednak jeden z autorów filmów przekonuje, że skontaktował się z nim drogą mailową i przekazanie Nexusa 5 to tylko formalność.

Widać, że użytkownicy coraz częściej walczą o swoje, gdy nie podoba im się zmiana polityki technologicznych gigantów. Nie tak dawno podobna sytuacja dotyczyła Samsunga, który ostatecznie musiał wysłuchać głosu swoich klientów i naprawić swój błąd.

Z pewnością afera ta nie miałaby miejsca, gdyby gigant z Cupertino po prostu nie dopuszczał programów służących do zarządzania kryptowalutami do swojego sklepu. Niemniej jednak odcięcie ogromnej rzeczy użytkowników od używanych przez nich aplikacji z dnia na dzień jest już nie do końca fair. Ciekaw jestem, czy Apple zabierze głos w tej sprawie i jaki będzie jej finał.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)