Włącz obsługę dodatkowych gestów w Firefoksie 3.5

Włącz obsługę dodatkowych gestów w Firefoksie 3.5

macbookfirefox
macbookfirefox
Paweł Cebula
02.07.2009 10:00, aktualizacja: 02.07.2009 12:00

Jeżeli jesteście użytkownikami Firefoksa to prawdopodobnie wiecie już o tym, że dostępna jest nowa wersja tej przeglądarki, która wnosi trochę nowości. Jedną z nowości w Firefoksie 3.5 miała być możliwość wykonywania różnych czynności przy użyciu gestów - część z nich jest dostępna, a część nie. Jak włączyć np. przełączanie kart przy użyciu gestów?

Obsługa gestów w MacBookach jest naprawdę bardzo wygodna i po pewnym czasie używania ich, dość mocno przyzwyczajamy się do nich. W Firefoksie możliwe jest robienie przybliżenia, przechodzenie "wstecz" lub "dalej" między stronami, czy scrollowanie strony. W wersji testowej Firefoksa 3.1 była dostępna funkcja przełączania kart właśnie przy użyciu gestów. Po premierze wersji finalnej, nie jest ona standardowo dostępna - jak ją włączyć?

firefox35
firefox35

W pasku adresu wpisujemy: about:config i odfiltrujemy listę wpisując w polu "filtr": browser.gesture. Najbardziej nas interesują dwie pozycje - browser.gesture.twist.right i browser.gesture.twist.left - robimy dwuklik na pierwszą z nich i po pojawieniu się okna z wartości wklejamy Browser:NextTab, a do drugiej Browser:PrevTab.

Zmiany powinny być widoczne od razu - nie ma potrzeby ponownego uruchamiania przeglądarki. Aby zmienić kartę jeden palec na gładziku trzymamy nieruchomo a drugi przesuwamy obok niego -w zależności od tego w którą stronę wykonamy ruch, w tę stronę zmieniona zostanie karta.

Źródło: UberGizmoMacNN

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)