Własny system operacyjny Samsunga: "bada"

Własny system operacyjny Samsunga: "bada"10.11.2009 18:00
Samsung-bada-mobile-OS
Samsung-bada-mobile-OS
Katarzyna Pura

Samsung ogłosił dziś, że jego własny system operacyjny, nad którym pracował dłuższy czas, w końcu ujrzy światło dzienne. Producent postanowił swój OS nazwać "bada" - słowo to w języku koreańskim oznacza "ocean", co ma sugerować nieograniczone możliwości tej platformy.

Samsung ma nadzieję, że urządzenia będące wyposażone w bada staną się bardzo popularne w przyszłym roku, a co za tym idzie - będą mogły bezpośrednio rywalizować z telefonami z innymi systemami na pokładzie, jak Windows Mobile czy Android.

Według raportu, o którym pisała dziś Karolina, Samsung będzie stopniowo zmniejszał produkcję telefonów z innymi platformami, by zostawić największe pole do popisu komórkom z* bada*.

Bada ma być przełomowym i prostym w użytkowaniu systemem operacyjnym. Niestety, żadne szczegółowe informacje na jego temat, ani zrzuty ekranu przedstawiające nową platformę Samsunga, nie są jeszcze dostępne. Wiemy jedynie, że pierwsze urządzenie Samsunga działające na bada pojawi się w pierwszym kwartale przyszłego roku - wtedy też zostanie otwarty sklep z aplikacjami przeznaczonymi dla tego systemu.

Oficjalne przedstawienie nowego systemu operacyjnego planowane jest na grudzień bieżącego roku. Lecz już od dziś dostępna jest strona bada OS - www.bada.com

Źródło: UnwiredViewBada

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)