Wojna patentowa trwa. Tym razem pozywa Apple

Wojna patentowa trwa. Tym razem pozywa Apple

fot. na lic. CC; flickr.com/By Nina Matthews Photography
fot. na lic. CC; flickr.com/By Nina Matthews Photography
Paweł Żmuda
29.09.2010 13:30, aktualizacja: 29.09.2010 15:30

Po kilku chwilach spokoju patentowe wojny znów ruszają. Tym razem pozywającym jest Apple, a dostało się fińskiej Nokii. Firma z Cupertino złożyła już pozew na Wyspach Brytyjskich. Chodzi o naruszenie aż 9 patentów. Co na to Nokia?

Komentarza w sprawie zdążył już udzielić rzecznik Nokii, Mark Durrant:

Sprawdzamy przyczynę roszczeń Apple'a, które wydają się oparte na rzekomym naruszeniu dziewięciu patentów. Są one już przedmiotem sprawy toczącej się przed sądem w Stanach Zjednoczonych.

Wojna między Apple'em a Nokią wybuchła w październiku ubiegłego roku. Fiński producent oskarżył wtedy firmę Jobsa o uchylanie się od opłat licencyjnych za wykorzystanie technologii Nokii przy produkcji iPhone'a. Według Nokii Apple skorzystał między innymi na rozwiązaniach służących do wysyłania wiadomości e-mail i pobierania aplikacji. Wyroku w sprawie przed sądem w USA można spodziewać się w 2012 roku.

Na szczęście, ani Apple, ani Nokia nie należą do tak zwanych trolli patentowych. Obydwa spory wydają się rzeczowe i nie wpływają na dalszy rozwój technologii. A to jest przecież dla nas najważniejsze.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)