Wolimy Internet na komórce od tego na innym sprzęcie?

Wolimy Internet na komórce od tego na innym sprzęcie?

Fot. na lic. CC; Flickr.com/By Johan Larsson
Fot. na lic. CC; Flickr.com/By Johan Larsson
Paweł Żmuda
12.07.2011 16:30, aktualizacja: 12.07.2011 18:30

Internet w telefonie już dawno przestał być luksusem dla bogaczy. Może się wydawać, że niewielki wyświetlacz smartfona nie wystarczy, by cieszyć się swobodnym przeglądaniem Sieci. Według najnowszego raportu Pew Internet & American Life Project wcale tak nie jest. Komórki zaczynają zastępować inne urządzenia służące do surfowania po Internecie.

Na zlecenie Pew przeprowadzono badanie, w którym pytano Amerykanów m.in. o to, jakich telefonów komórkowych używają i czy ich urządzenia są smartfonami, czy nie. Kolejnym pytaniem był sposób wykorzystywania posiadanego sprzętu.

Z opublikowanego właśnie raportu wynika, że telefon komórkowy w Stanach ma 83% dorosłych mieszkańców. Wśród nich 35% osób posiada smartfona. Aż 87% użtykowników smartfonów wykorzystuje swoje urządzenia do przeglądania Internetu i odpisywania na pocztę elektroniczną. To raczej nie jest zaskoczeniem.

Jest nim zupełnie co innego. Według raportu przygotowanego na zlecenie Pew aż 28% z 2277 przebadanych osób przyznaje, że telefon komórkowy jest dla nich głównym narzędziem wykorzystywanym do łączenia się z Internetem.

Odpoczywając na kanapie lub bawiąc się z dziećmi w ogrodzie, faktycznie łatwiej wyjąć z kieszeni telefon komórkowy, niż iść po laptopa lub zasiąść do komputera stacjonarnego. Czy wszędzie jest tak jak w Stanach? Czy dla Was smartfony również stają się synonimem surfowania po Sieci?

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)