Wolontariuszka z Haiti i rachunek na 100 tysięcy złotych!

Wolontariuszka z Haiti i rachunek na 100 tysięcy złotych!19.10.2010 18:00
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by DVIDSHUB
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by DVIDSHUB
Paweł Żmuda

W obliczu tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi na Haiti pani Kerfye Pierre postanowiła zadziałać. Zaciągnęła się do pomocy poszkodowanym, by wziąć udział w odbudowie zniszczonego kraju. Gdy wróciła do domu, czekała na nią bardzo niemiła niespodzianka od operatora...

Kerfye nie zdawała sobie sprawy z wysokości opłat roamingowych ustalonych przez jej operatora - T-Mobile. Po powrocie otrzymała od swojej sieci rachunek opiewający na kwotę... 35 tysięcy dolarów (w przeliczeniu prawie 100 tysięcy złotych). W rozmowie z dziennikarzami CNN Pierre komentowała:

Początkowo pomyślałam, że to niemożliwe. Zadzwoniłam do operatora i powiedzieli mi "tak, to twój rachunek".

Kobieta myślała, że jej rachunek nie przekroczy kilkudziesięciu dolarów, ponieważ przedstawiciele organizacji osobom pomagającym przy odbudowie Haiti zapewniali, że wszyscy Amerykanie mogą dzwonić za darmo. Okazało się, że te informacje to prawda, jednak darmowe usługi telekomunikacyjne obejmowały wyłącznie... połączenia głosowe, a nie SMS-y, które namiętnie wysyłała Pierre.

Przedstawiciele T-Mobile zdecydowali się na obniżkę rachunku do... 5 tysięcy dolarów. Cóż, za błędy trzeba płacić. Nie wiemy jednak, czy pani Pierre zdecyduje się na regulację należności.

Źródło: thaindian

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)