World of Goo niedługo w Android Markecie

World of Goo niedługo w Android Markecie
Zbyszek Kowal

04.10.2011 20:00, aktual.: 04.10.2011 22:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejny znany hit z App Store’a znalazł drogę do Android Marketu. Tym razem jednak będzie to tytuł z najwyższej światowej półki. Panowie i Panie, szykujcie się na World of Goo - premiera w sklepie Google’a już niedługo.

World of Goo to oryginalna gra logiczna stworzona przez ekipę 2D Boy. Nowatorskie podejście twórców do tematu zapewniło projektowi ogromną popularność. Gra zgarnęła kilka prestiżowych nagród, w tym takie perełki, jak zwycięstwo w kategoriach „innowacyjność” oraz „techniczna doskonałość” na Independent Games Festival.

Główny koncept gry opiera się na konstruowaniu swoistego rusztowania z lepkich kulek Goo, które pod względem budowy przypominają galaretowatą maź. Przy budowaniu trzeba wziąć pod uwagę prawa fizyki silnie oddziałujące na elastyczne spojenia rusztowania. Konstrukcja może się wydłużać lub skręcać bezwładnie w wyniku sił działających na każdy element. Celem jest dotarcie do wyjścia, które zazwyczaj zawieszone jest dość wysoko.

World of Goo okazał się wielkim hitem w App Store, docierając do pierwszych miejsc w wielu krajach na świecie. Czy tak samo będzie na Androidzie? Jest na to duża szansa, ponieważ gra powinna być dostępna za darmo z pakietem reklam na pokładzie.

Źródło: DroidGamers

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)