World of Goo w końcu na Androida!

World of Goo w końcu na Androida!

World of Goo w końcu na Androida!
Zbyszek Kowal
29.11.2011 08:00, aktualizacja: 29.11.2011 09:00

Do Android Marketu trafiła gra mobilna World of Goo - fantastyczna produkcja, która oczarowała nie tylko branżowych ekspertów, ale również z miejsca podbiła serca użytkowników iOS-a.

World of Goo to oryginalna gra logiczna stworzona przez ekipę 2D Boy. Nowatorskie podejście twórców do tematu zapewniło projektowi ogromną popularność. Gra zgarnęła kilka prestiżowych nagród, w tym takie perełki, jak zwycięstwo w kategoriach „innowacyjność” oraz „techniczna doskonałość” na Independent Games Festival.

Główny koncept gry opiera się na konstruowaniu swoistego rusztowania z lepkich kulek Goo, które pod względem budowy przypominają galaretowatą maź. Przy budowaniu trzeba wziąć pod uwagę prawa fizyki silnie oddziałujące na elastyczne spojenia rusztowania. Konstrukcja może się wydłużać lub skręcać bezwładnie w wyniku sił działających na każdy element. Celem jest dotarcie do wyjścia, które zazwyczaj zawieszone jest dość wysoko.

Od wczoraj gra dostępna jest w Android Markecie. Koszt pobrania aplikacji to nieco ponad 10 złotych. Zgodnie z zapowiedzią twórców jest to i tak cena niższa o 40 procent od tej, jaka pojawi się po 5 grudnia. Rozważcie zatem zakup gry przed tym terminem. Ja ze swojej strony gorąco polecam.

Źródło: Droidgamers

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)