World of Tanks: Blitz na Androida już wkrótce

World of Tanks: Blitz na Androida już wkrótce

World of Tanks: Blitz na Androida już wkrótce
Michał Mynarski
29.08.2014 15:01, aktualizacja: 01.09.2014 10:21

Wargaming po ogromnym sukcesie, jakim okazało się World of Tanks, od dwóch lat rozszerza swoje portfolio. Firma wprowadza kolejne duże tytuły z wojennego uniwersum, a także próbuje sił na rynku mobilnym.

Rok temu na GamesComie bawiłem się wczesną wersją World of Tanks: Blitz, którą przygotowywano z myślą o iOS. Przez ten czas grę ukończono i wydano, a firma zaczęła zbierać owoce swojej pracy. Blitz jest nie tylko dobrze ocenianym tytułem, ale i produkcją bardzo popularną. W ponad 50 krajach była ona w trójce najczęściej pobieranych i najlepiej ocenianych gier w AppStore. Łącznie sięgnęło już po nią ponad 5 mln graczy na świecie. Teraz Wargaming skupia się na wersji dla Androida.

World of Tanks: Blitz jest grą darmową, ale zaszyte zostały w niej mikropłatności (ceny płatnych elementów np. kont premium czy czołgi premium wahają się od kilku nawet do kilkudziesięciu euro). Twórcy twierdzą jednak, że nie znajdziemy tutaj tzw. blockerów, które uniemożliwiałaby dalszą rozgrywkę bez uiszczenia opłat. Wykorzystanie In App Purchases pozwala szybciej zdobywać doświadczenie, a kupione poprzez nie czołgi (Premium) są już w pełni wyposażone. Przy tym zawsze są one słabsze niż ich odpowiedniki na danym poziomie, które rozwinięte były bez pomocy mikropłatności. W grze znajdziemy aż 92 maszyny, należące do 3 nacji.

[GamesCom 2014] World of Tanks: Blitz (komórkomania.pl)

Twórcy obiecują, że wersja na Androida i iOS będą takie same. Co więcej - od samego początku (tj. premiery w Google Play) World of Tank: Blitz będzie wspierał tryb rozgrywki sieciowej także z użytkownikami urządzeń z iOS. Wreszcie bojówki Androida będą mogły pokazać iUżytkownikom, że nie liczy się lufa, tylko działowy.

World of Tanks: Blitz w wersji na Androida pojawi się w Google Play jeszcze w tym roku. Wersję na iOS możecie pobrać tutaj.

Materiał wideo powstał dzięki firmie Samsung.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)