World of Warships Blitz: fani Androida i iPhone'ów będą mogli wyrównać rachunki

World of Warships Blitz: fani Androida i iPhone'ów będą mogli wyrównać rachunki

World of Warships Blitz
World of Warships Blitz
Mateusz Żołyniak
18.01.2018 14:42, aktualizacja: 18.01.2018 16:41

Firma Wargaming postanowiła wydać mobilną wersję kolejnej ze swoich gier. Gracze korzystający z androidów i iPhone'ów już teraz mogą pobrać World of Warships Blitz, a nawet stanąć naprzeciw siebie w zmaganiach na wirtualnych polach bitwy.

Po World of Tanks przyszła pora na World of Warships

Kluczowy tytuł Wargaming.net to "World of Tanks", którego wersja mobilna Blitz pojawiła się już kilka lat temu i jest obecnie drugą najbardziej popularną pozycją w portfolio firmy (ponad 80 mln rejestracji). Producent nie skupia się jednak tylko na czołgach. Firma dość prężnie rozwija również grę "World of Warships", o czym wspomniałem przy okazji jednej z dużych aktualizacji na łamach WP Gry.

WARSHIPS ARE COMING TO MOBILE

Wargaming.net postanowił teraz przenieść zmagania na morzach na ekrany smartfonów. "World of Warships Blitz" będzie oczywiście znacznie uproszczony względem tytułu znanego z komputerów, ale założenia gry pozostają takie same.

Czym wyróżnia się "World of Warships Blitz"

Nowość firmy Wargaming poświęcona jest bitwom morskim toczonym w formacie 7 na 7 graczy, które odbywają się na mniejszych niż w dużej wersji mapach. W grze ważna będzie nie tylko zręczne sterowanie okrętami czy wybór odpowiedniej taktyki, ale i umiejętność współpracy z innymi graczami.

World of Warships Blitz
World of Warships Blitz

Co konkretnie otrzymać mają gracze? Producent chwali się:

  • szybszą, krótszą i bardziej dynamiczną rozgrywką;
  • opracowanym pod kątem ekranów dotykowych sterowaniem, które ma być proste i intuicyjne;
  • 90 okrętami dostępnymi na start (liczba może rosnąć wzrosnąć wraz z kolejnymi aktualizacjami);
  • dobrym odwzorowaniem znanych okrętów, w tym m.in. lotniskowca Midway, pancernika Yamato czy krążownika Kolberg;
  • dostępnymi czterema nacjami - Stany Zjednoczone, Japonia, Niemcy i Związek Radziecki;
  • możliwością sterowania czterema klasami okrętów, które znacznie różnią się od siebie- krążowniki, niszczyciele, lotniskowce i pancerniki.

Mając już za sobą pierwsze starcia w "World of Warships Blitz" mogę stwierdzić, że sterowanie wydaje się dość intuicyjne, ale nie oznacza to wcale, że gra np. lotniskowcem jest bardzo prosta. Potrzeba do tego chwili, aby przyzwyczaić się do perspektywy (to naprawdę kompaktowa wersja dużego tytułu), ale od razu widać, że zmagania w wersję Blitz mogą dostarczyć sporo emocji.

Walka Android vs iPhone? Nie ma problemu

Sporym plusem jest tryb gry wieloosobowej, który nie został ograniczony dla użytkowników poszczególnych platform. Na mapach mogą spotkać się zarówno gracze korzystający z iPhone'ow, jak i posiadacze sprzętu na Androidzie.

World of Warships Blitz
World of Warships Blitz

To niby nic wielkiego, bo sama gra nie rozróżnia poszczególnych graczy, ale widząc ten tryb multiplayer od razu na myśl przyszli mi nasi czytelnicy. Może "World of Warships Blitz" będzie niezłym sposobem dla niektórych osób do rozstrzygnięcia sporów, które od lat toczą się w komentarzach. To z pewnością lepsza i bardziej efektywna opcja niż wymiana złośliwości :)

World of Warships Blitz
World of Warships Blitz

Plusem jest to, że wszystkie osiągnięcia przypisywane są do Wargaming ID. Oznacza to, że ma się do nich dostęp z różnych urządzeń i niczego nie straci nawet po zmianie telefonu.

"World of Tanks Blitz" zapowiada się nieźle

Nowa gra Wargaming.net zapowiada się interesująco. O powtórzenie sukcesu "World of Tanks Blitz" nie będzie łatwo, gdyż duża wersja tego tytułu jest o wiele bardziej popularna niż ta dotycząca zmagań na morzach, ale widać, że twórcy się przyłożyli. "World of Tanks Blitz" od pierwszej chwili przekonuje dopracowaniem. Zresztą, możecie sprawdzić to sami:

Dodam, ze to gra "free-to-play", więc nikogo nie powinien dziwić dodany system mikropłatności. Umożliwia oczywiście szybkie odblokowanie dodatkowych usprawnień i elementów w grze, ale ciężko na razie określić jak wpłynie na rozgrywkę.

World of Warships Blitz
World of Warships Blitz

"World of Warships Blitz" ma działać poprawnie na sprzęcie Apple'a (także iPod Touch piątej generacji) z iOS 8.0 i nowszym oraz smartfonach z Androidem 4.4 lub wyższym, które mają 2 GB RAM-u i grafiki co najmniej na poziomie Tegry 3, Mali-400 czy Adreno 320.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)