WP7 Mango - szczegóły o zmianach w systemie

WP7 Mango - szczegóły o zmianach w systemie

Wiele nowych funkcji w WP7 Mango
Wiele nowych funkcji w WP7 Mango
Kamil Homziak
21.06.2011 13:46, aktualizacja: 21.06.2011 15:46

Windows Phone 7 w wersji Mango zbliża się wielkimi krokami. Wiadomo już, jak w praktyce działają nowe funkcje.

Do listy wszystkich zainstalowanych programów dodano wyszukiwarkę, co pozwoli łatwo odnaleźć dany program w gąszczu innych aplikacji. Ponadto, pobierając nową aplikację z Marketplace, zostanie ona automatycznie dodana do wcześniej wspomnianej listy wraz z paskiem postępu pobierania. Nie trzeba będzie zatem korzystać z marketu, aby sprawdzić stan jej pobierania.

Kolejne usprawnienie dotyczy opcji oszczędzania energii. Będzie można wyłączyć automatycznie pobieranie nowych maili oraz pozostawianie aplikacji w tle. Co ciekawe, opcja ta będzie miała dwa przełączniki: oszczędzaj oraz oszczędzaj do momentu podłączenia ładowarki.

Odchudzony i szybszy ma być także nowy Internet Explorer. Pasek adresu przeniesiono na dół oraz dodano funkcję dzielenia się ciekawymi stronami WWW ze znajomymi. Opcje aparatu fotograficznego pozwalają z kolei "naprawić" zdjęcie zaraz po jego zrobieniu, lecz w praktyce funkcja ta ogranicza się do rozjaśniania ciemnych zdjęć tak, aby cokolwiek było widać.

Więcej zmian przynosi nowa wersja Binga. Funkcja Bing Music pozwoli rozpoznać piosenkę i zakupić ją w markecie. Bing Vision z kolei przetłumaczy tekst widoczny na zdjęciu albo pozwoli zakupić produkt online po zeskanowaniu kodu kreskowego. Funkcja Local Scout wyświetli na mapie znajdujące się w pobliżu restauracje czy sklepy.

W pakiecie Office dodano obsługę dysku SkyDrive o pojemności 25 GB oraz możliwość bezpośredniego przeglądania PDF-ów z poziomu Office Hub jeżeli w telefonie zainstalowany jest Adobe Reader. Odnośnie poczty e-mail, dodano możliwość przeglądania tzw. maili Rights Protected (których nie można kopiować ani przesyłać dalej), co powinni docenić pracownicy korporacji, gdzie tego typu poczta wysyłana jest najczęściej. W przypadku kalendarza, Microsoft dodał w nim możliwość wyświetlania wydarzeń Facebooka.

Jak widać, zmian jest naprawdę sporo, z tym większą niecierpliwością należy czekać na pierwsze telefony z Mango na pokładzie, a te powinny pojawić się już w przyszłym kwartale. Miejmy też nadzieję, że także Microsoft oraz producenci telefonów nie pójdą drogą Apple czy Google i starsze modele z WP7 także otrzymają aktualizację do nowej wersji systemu. Ciekawe też czy nowa wersja systemu Microsoftu przyczyni się do wzrostu jego popularności, do tej pory bowiem sporo osób było do niego nastawionych sceptycznie.

Źródło: PocketLint

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)