Wreszcie! Rocket League Sideswipe zmierza na smartfony

Wreszcie! Rocket League Sideswipe zmierza na smartfony26.03.2021 15:03
Wreszcie! Rocket League Sideswipe zmierza na smartfony

Na ten dzień czekały miliony graczy.

Rocket League od wielu lat bije rekordy popularności na pecetach i konsolach. Na forach poświęconych temu tytułowi nieustannie padają pytania o to, dlaczego Epic Games - aktualny właściciel marki - nie wprowadza wersji na smartfony. Zwłaszcza po olbrzymim sukcesie mobilnego Fortnite'a.

Teraz wszystko stało się jasne.

Rocket League Sideswipe to wersja zbudowana od podstaw z myślą o smartfonach

Zamiast przenosić 1:1 grę z konsol, twórcy zdecydowali się na wypuszczenie na smartfony zupełnie nowej wersji. Ma to sporo sensu.

Standardowa edycja Rocket League zapewnia dynamiczną rozgrywkę w 3D, która wymaga na tyle dużej precyzji, że komfortowe granie na ekranie dotykowym byłoby praktycznie niemożliwe.

W Rocket League Sideswipe zaimplementowano uproszczony widok 2,5D; oprawa graficzna jest trójwymiarowa, ale już sterowane przez graczy pojazdy poruszają się jedynie w dwóch osiach. Powinno to zapewnić dużo wyższą wygodę grania na ekranach dotykowych.

Rocket League® Sideswipe — Alpha Gameplay

Oczywiście rozgrywka ma być nastawiona na zabawę wieloosobową. Dwuminutowe mecze będzie można rozgrywać w trybie 1 na 1 lub 2 na 2.

Twórcy ogłosili, że nadchodzący tytuł będzie darmowy. Zapewne pojawią się mikropłatności, ale w podstawowej wersji cały wirtualny handel dotyczy jedynie elementów kosmetycznych; za gotówkę można kupić choćby licencjonowane pojazdy znane z filmów, które nie dają graczom przewagi. Podobnie może być w wydaniu mobilnym.

Rocket League Sideswipe ma trafić na platformy Android oraz iOS w bliżej nieokreślonym terminie w 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)