Wreszcie! Rocket League Sideswipe zmierza na smartfony

Wreszcie! Rocket League Sideswipe zmierza na smartfony
Miron Nurski

26.03.2021 15:03, aktual.: 26.03.2021 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na ten dzień czekały miliony graczy.

Rocket League od wielu lat bije rekordy popularności na pecetach i konsolach. Na forach poświęconych temu tytułowi nieustannie padają pytania o to, dlaczego Epic Games - aktualny właściciel marki - nie wprowadza wersji na smartfony. Zwłaszcza po olbrzymim sukcesie mobilnego Fortnite'a.

Teraz wszystko stało się jasne.

Rocket League Sideswipe to wersja zbudowana od podstaw z myślą o smartfonach

Zamiast przenosić 1:1 grę z konsol, twórcy zdecydowali się na wypuszczenie na smartfony zupełnie nowej wersji. Ma to sporo sensu.

Standardowa edycja Rocket League zapewnia dynamiczną rozgrywkę w 3D, która wymaga na tyle dużej precyzji, że komfortowe granie na ekranie dotykowym byłoby praktycznie niemożliwe.

W Rocket League Sideswipe zaimplementowano uproszczony widok 2,5D; oprawa graficzna jest trójwymiarowa, ale już sterowane przez graczy pojazdy poruszają się jedynie w dwóch osiach. Powinno to zapewnić dużo wyższą wygodę grania na ekranach dotykowych.

Rocket League® Sideswipe — Alpha Gameplay

Oczywiście rozgrywka ma być nastawiona na zabawę wieloosobową. Dwuminutowe mecze będzie można rozgrywać w trybie 1 na 1 lub 2 na 2.

Twórcy ogłosili, że nadchodzący tytuł będzie darmowy. Zapewne pojawią się mikropłatności, ale w podstawowej wersji cały wirtualny handel dotyczy jedynie elementów kosmetycznych; za gotówkę można kupić choćby licencjonowane pojazdy znane z filmów, które nie dają graczom przewagi. Podobnie może być w wydaniu mobilnym.

Rocket League Sideswipe ma trafić na platformy Android oraz iOS w bliżej nieokreślonym terminie w 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)