#wSkrócie: ambitne plany LG, nietypowy patent Oppo i Cardboard z Coca-Coli

#wSkrócie: ambitne plany LG, nietypowy patent Oppo i Cardboard z Coca-Coli
Łukasz Skałba

24.02.2016 18:54, aktual.: 24.02.2016 19:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj sporo statystyk. CEO Huaweia przewiduje, że jego firma przegoni Apple i Samsunga stając się największą smartfonową potęgą świata.

  1. Reakcje na Facebooku już dostępne!

Nadszedł dzień, w którym polubienie przestało być jedyną możliwą reakcją na posty. Od teraz możemy wybierać spośród 6 możliwości - Lubię to!, Super, Ha ha, Wow, Przykro mi, Wrr.

Obraz

Aby to zrobić wystarczy najechać kursorem nad przycisk "Lubię to!" lub w przypadku aplikacji mobilnej - przytrzymać go chwilę palcem. No no, Panie Zuckerberg - jeśli tak wygląda postęp, to ja wolę się cofać... Jedno jest pewne - gimnazjaliści będą zachwyceni! ;)

  1. Analitycy wróżą spektakularny sukces LG G5

Analitycy przewidują, że nowy flagowiec LG będzie miał świetne wyniki sprzedaży. Stawiają oni na 10 milionów sztuk. Jefferson Wang uważa, że nowość LG zrobi ogromne wrażenie na klientach głównie za sprawą nowych modułów. Warto wspomnieć, że LG radzi sobie na rynku rzeczywiście coraz lepiej. W ubiegłym roku koreański producent miał tylko 5,3% rynku. Przez ostatnie 3 miesiące ten udział wzrósł do 13,3%. Specjaliści twierdzą, że LG powinno zwiększyć wydatki na marketing, aby móc konkurować z najlepszymi i wykorzystać dotychczasowy wzrost.

  1. Nietypowy patent Oppo...

Oppo zaskoczyło nas 2 ciekawymi innowacjami - szybką ładowarką oraz stabilizacją OIS matrycy. Teraz przyszła pora na kolejną... innowację? Producent złożył patent na automatyczne dopasowywanie się kolorów interfejsu urządzenia do noszonego przez nas ubrania. Kamera telefonu analizowałaby nasz obecny ubiór, wyliczała średnią barwę i na tej podstawie dostosowywała wygląd interfejsu. W dziwnym kierunku zmierza technologiczny postęp...

  1. Porównanie 4-osiowej stabilizacji Xiaomi z OIS iPhone'a

Najnowszy flagowiec Xiaomi - Mi 5 oprócz Snapdragona 820 i ciekawego designu oferuje również zaawansowany system 4-osiowej stabilizacji obrazu. Jak sprawdza się on w praktyce w porównaniu z rozwiązaniami Apple? Możecie się przekonać z tego filmiku:

Xiaomi Mi5 Anti-Shake Camera Test with iPhone 6S

  1. Rynek wearables rośnie w siłę

I znowuż statystyki. W 2014 sprzedało się 28,8 milionów sztuk inteligentnej galanterii. W roku 2015 ta liczba wzrosła do 78,1 milionów, czyli o 171,6%.

Obraz
© Phonearena

Firma Fitbit nieprzerwanie jest królem, ale ma mniejszą przewagę nad konkurentami niż w roku poprzednim. Apple natomiast radzi sobie coraz gorzej. Wygląda na to, że ci, którzy mieli kupić Apple Watcha, już to zrobili.

  1. Opakowanie Coca-Coli to... Cardboard

Nowe opakowania po coli są szablonem do złożenia gogli Google Cardboard. Fajny pomysł, biorąc pod uwagę, że nie kosztuje koncernu praktycznie nic. Szkoda tylko, że nie dorzucają w zestawie soczewek...

Virtual Reality Viewer Made from Recycled Cardboard

Źródła: Phonearena (1, 2, 3, 4, 5, 6), GSMArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)