#wSkrócie: aparat Galaxy S7, prezentacja HTC na żywo i ładowanie Nexusa Nexusem

#wSkrócie: aparat Galaxy S7, prezentacja HTC na żywo i ładowanie Nexusa Nexusem20.10.2015 15:35
Nexus 6P
Nexus 6P
Źródło zdjęć: © Google

Plus ostrzega przed fałszywymi fakturami zawierającymi potencjalnie szkodliwe oprogramowanie, a Google udostępnia testowe wydania swojej wyszukiwarkowej aplikacji na Androida wszystkim chętnym.

  1. Przykładowe wideo slow motion nagrane Nexusem 5X i 6P. Jak zapewne wiecie, Nexus 5X potrafi rejestrować 120 klatek na sekundę, a Nexus 6P 240 klatek na sekundę. Na jak duże różnice w trybie slow motion się to przekłada? Android Central przygotował małe porównanie.

Nexus 5X Slow Motion camera sample

Nexus 6P Slow Motion video sample

  1. Aplikacja Google na Androida dostępna także w kanale beta. Firma postanowiła udostępnić wersje beta wszystkim użytkownikom, którzy chcieliby jako pierwsi testować nowe funkcje. Wystarczy zapisać się do testów klikając tutaj.
  1. Oglądaj prezentację HTC na żywo. Już dziś (20 października) o godzinie 18:00 rozpocznie się konferencja HTC, podczas której prawdopodobnie ujrzymy model One A9. Wydarzenie będziecie mogli śledzić na żywo tutaj, a nieco później o samym smartfpnie przeczytacie także na łamach Komórkomanii.

HTC Be Brilliant

  1. Ładowanie Nexusa Nexusem? Jako że oba nowe modele mają porty USB typu C, które pozwalają na transfer energii w dwie strony, jednego smartfona można ładować drugim smartfonem, co na wideo uwiecznił Liliputing. Będzie ciekawie, gdy tego typu złącza się ustandaryzują i będzie można ładować telefon tabletem lub smartwatcha telefonem.

Charging a Nexus 5X from a Nexus 6P (or vice versa)

  1. Plus ostrzega przed fałszywymi fakturami. Operator informuje na Facebooku, że otrzymał zgłoszenia od osób, które otrzymały maile zatytułowane „Twoja Zielona faktura Plus nr: [EME/FAKTURA/……..]” będące próbą oszustwa i zawierające potencjalnie szkodliwe oprogramowanie. Fałszywą wiadomość można rozpoznać po załączniku o rozszerzeniu .zip.
  1. Galaxy S7 z aparatem 20 Mpix? Samsung opublikował dokumentację, w której chwali się ekranami, procesorami, kościami pamięci i innymi opracowanymi przez siebie technologiami. Pojawiła się także wzmianka o 20-megapikselowych matrycach aparatu, które mają być smuklejsze i bardziej energooszczędne od obecnych sensorów 16-megapikselowych. Sama wielkość matrycy ma pozostać niezmieniona, czyli pojedyncze piksele bedą mniejsze (1 zamiast 1,12 μm), więc pozostaje mieć nadzieję, że nie odbije się to negatywnie na jakości fotografii.
412153795255796268
Źródło zdjęć: © samsung.com
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)