#wSkrócie: data premiery i cena Galaxy S6 edge+ oraz test wodoszczelności nowej Moto G

#wSkrócie: data premiery i cena Galaxy S6 edge+ oraz test wodoszczelności nowej Moto G

Samsung Galaxy S6 edge
Samsung Galaxy S6 edge
Miron Nurski
31.07.2015 18:07, aktualizacja: 31.07.2015 20:07

Nvidia rusza w globalną wymianą wadliwych tabletów Shield.

  1. Galaxy S6 edge+ w Europie już 21 sierpnia? Jak wiemy, Galaxy Note 5 oraz S6 edge+ ujrzą światło dzienne już 13 sierpnia. SamMobile twierdzi, że ten drugi będzie dostępny w sprzedaży na Starym Kontynencie już kilka dni później, co potwierdzają także nasze źródła. Co ciekawe, jego cena ma wynosić 799 euro (ok. 3300 zł), podczas gdy mały Galaxy S6 edge kosztował w dniu premiery 849 euro i 3599 zł na polskim rynku. Nowy smartfon najpewniej będzie zatem tańszy również i u nas. Co z Note'em 5? Ten niestety może w ogóle nie pojawić się w naszej części świata.
  1. Nowa, złota Xperia na horyzoncie. Wczoraj Sony opublikowało grafikę zapowiadającą najpewniej Xperię C5 Ultra, która ma się pojawić 3 sierpnia. Dziś producent dodał, że tego dnia ujrzymy "coś złotego".
  1. Xiaomi szykuje tablet z Windowsem 10? Do takich informacji dotarł chiński analityk Pan Jiutang. Nowy Mi Pad ma się pojawić jeszcze w trzecim kwartale.
  1. Które Lumie dostaną Windowsa 10 Mobile? Microsoft zdradził oficjalnie, że na aktualizację "gdy będzie dostępna" załapią się modele Lumia 430, 435, 532, 535, 540, 640, 640 XL, 735, 830 oraz 930. Niestety nie jest do końca jasne, czy mówimy o modelach, które zostaną zaktualizowane w pierwszej kolejności, czy też wszystkich obecnych na rynku urządzeniach, które dostaną nowy system w ogóle. Użyte sformułowanie można interpretować dwojako.
Obraz
© microsoft.com
  1. Tablety Nvidia Shield z poważną wadą. Z ustaleń firmy wynika, że akumulatory zasilające to urządzenie mogą się przegrzewać i w efekcie stworzyć niebezpieczeństwo pożaru. Nvidia skontaktowała się już z organami państwowymi na całym świecie, aby jak najszybciej wycofać wadliwe urządzenia ze sprzedaży. Dostaliśmy także informację od polskiego oddziału firmy, że wszystkie tablety dotknięte problemem nadmiernego przegrzewania się będą wymieniane, a szczegółowe instrukcje można uzyskać na tej stronie. Jednocześnie Nvidia prosi o zaprzestanie korzystania z zagrożonych uszkodzeniem tabletów po ewentualnym przygotowaniu kopii zapasowej danych. Cóż, sprawa wygląda na poważną, ale przyznacie chyba, że reakcja firmy jest wzorowa.
Nvidia Shield Tablet
Nvidia Shield Tablet© Nvidia
  1. Wodoszczelność nowej Moto G przetestowana. Trzecia generacja smartfona, według zapewnień producenta, jest odporna na 30-minutowe zanurzenia w wodzie na głębokości do 1 metra. Niejaki Harris Craycraft postanowił sprawdzić odporność urządzenia na działanie cieszy. Choć ta dostała się pod tylną klapkę, telefonowi nic złego się nie stało.

Moto G (3rd Gen) Water Test: Indoor & Outdoor

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)