#wSkrócie: Galaxy J2, zapowiedź nowej Xperii, spadek zainteresowania tabletami i darmowe startery

#wSkrócie: Galaxy J2, zapowiedź nowej Xperii, spadek zainteresowania tabletami i darmowe startery

Xperia C4
Xperia C4
Źródło zdjęć: © Sony
Miron Nurski
30.07.2015 15:41, aktualizacja: 30.07.2015 17:41

Samsung szykuje nowego smartfona o dość nietypowej specyfikacji. Tymczasem etui do nowego Nexusa LG pozuje do zdjęć.

  1. Nadchodzi Galaxy J2. Telefon pojawił się w bazie GFXBench, dzięki czemu wiadomo, że najpewniej będzie miał Androida 5.1, 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 960 x 540 (193 ppi), czterordzeniowy procesor z zegarem 1,3 GHz i grafiką Mali-T720, 1 GB RAM-u oraz aparaty 5 i 2 Mpix. Słowem: zapowiada się low-end z bardzo dużym ekranem.
  1. Xperia C5 Ultra już 3 sierpnia? Sony umieściło na Twitterze zapowiedź smartfona, której aparat ma błyskawicznie radzić sobie z ustawieniem ostrości. Najpewniej chodzi o znany z przecieków model C5 Ultra.
  1. Plus rozdaje darmowe startery. Na tej stronie można zamówić startery „Rozmowy i SMS-y bez limitu i 1 GB" lub „2 GB, SMS-y bez limitu i 9 gr/min". Oferta potrwa od 29 lipca do 23 sierpnia.
  1. Etui do nowego Nexusa LG na zdjęciach. Fotki, które opublikował dziś @OnLeaks pokrywają się ze wczorajszym przeciekiem. Ciekawe, co będą skrywać otwory na plecach. Czyżby faktycznie 2 aparaty?
  1. Zainteresowanie tabletami wciąż spada. Jak wynika z raportu przygotowanego przez IDC, w drugim kwartale na rynek trafiło 44,7 mln tabletów, co jest wynikiem słabszym o 7% względem analogicznego okresu roku ubiegłego (48 mln). W skali procentowej wśród największych graczy najbardziej oberwało się Apple'owi (niemal 18-procentowy spadek), który wciąż jednak pozostaje niekwestionowanym liderem zgarniając dla siebie prawie 1/4 rynku.
Liczba dostarczonych tabletów w drugim kwartale 2015 roku
Liczba dostarczonych tabletów w drugim kwartale 2015 roku© idc.com
  1. Samsung zachęca do przesiadki z iPhone'a na Galaxy. Aplikacja Smart Switch ułatwia przeniesienie danych z urządzenia z iOS-em na smartfona z linii Galaxy. Samsung promuje ją w taki oto sposób:

Samsung Smart Switch: Data Dance

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)