#wSkrócie: kolejne oszustwo OnePlusa, koniec Android Marketu i nowa funkcja Spotify

#wSkrócie: kolejne oszustwo OnePlusa, koniec Android Marketu i nowa funkcja Spotify

Instagram Stories zaliczył kolejny rekord liczby użytkowników
Instagram Stories zaliczył kolejny rekord liczby użytkowników
Miron Nurski
21.06.2017 16:26, aktualizacja: 21.06.2017 18:27

Długo oczekiwana premiera OnePlusa 5 już za nami. Pisaliśmy już o tym, jak smartfon ten znosi tortury, a także dacie premiery LG V30 oraz możliwym powrocie okularów Google Glass. Pora na przegląd pozostałych informacji dnia.

  1. Android Market wkrótce zostanie uśmiercony

W marcu 2012 roku sklep z aplikacjami Android Market został przemianowany na Google Play. Nowa wersja sklepu wylądowała jednak na urządzeniach z Androidem 2.2 lub wyższym, a na starszych wciąż dostępny jest Market. Google informuje jednak, że przestanie on być wspierany 30 czerwca. Oznacza to, że tego dnia użytkownicy Androida 2.1 Eclair i starszych wydań stracą możliwość pobierania aplikacji.

Obraz
  1. Wspólne tworzenie playlist Spotify w Messengerze

Spotify stworzyło rozszerzenie do Messengera, które pozwala na tworzenie playlist razem ze znajomymi. Co istotne, aby dodać utwory do kolejki znajomi nie muszą mieć nawet konta w Spotify. Nowa funkcja może się przydać przed domówkami.

  1. OnePlus 5 przyłapany na oszukiwaniu w benchmarkach

Jak zauważyła ekipa XDA Dewelopers, dopiero co zaprezentowany OnePlus 5 oszukuje w testach wydajnościowych. Jego oprogramowanie zostało zmodyfikowane w taki sposób, by w popularnych benchmarkach osiągało lepsze wyniki niż w codziennym użytkowaniu. Warto odnotować, że firma została przyłapana na oszustwie już po premierze OnePlusa 3T. Wówczas przyznała się do błędu i obiecała usunięcie z oprogramowania algorytmu podbijającego wyniki.

Obraz
  1. Ogromne kolejki podczas sprzedaży OnePlusa 5.

Współzałożyciel OnePlusa - Carl Pei - pochwalił się na Twitterze, że "piątka" jest najszybciej sprzedającym się smartfonem w historii firmy. Poza sprzedażą internetową, producent otworzył także na świecie 10 punktów sprzedaży, w których smartfona można odebrać już teraz. Analityk Bryan Ma wybrał się do punktu w Nowym Jorku, gdzie zastał gigantyczną kolejkę.

Liczba ludzi czekających na odbiór telefonu robi wrażenie, ale pamiętajmy, że 10 punktów na cały świat to bardzo mało, więc taka kumulacja klientów nie dziwi.

  1. Gry z kultowej konsoli SEGA za darmo

Japoński producent ruszył z projektem SEGA Forever, w ramach którego na smartfony wydawane będą porty znanych graczom klasyków. Na start można pobrać pięć gier na Androida i iOS ("Altered Beast", "Comix Zone", "Kid Chameleon", "Phantasy Star II" oraz "Sonic The Hedgehog"). Niestety gry na razie nie są dostępne w polskich sklepach z aplikacjami.

SEGA Forever launch trailer (English)

  1. Pierwszy gracz ukończył "Threes!"

"Threes!" to gra logiczna, która swoją premierę miała w 2014 roku. Polega ona na łączeniu bloków z identycznymi liczbami, aby osiągnąć jak największą sumę. Wszyscy myśleli, że tej gry nie da się przejść, ale gracz ukrywający się pod pseudonimem Gideon nie wiedział, że się nie da i ją przeszedł. Zdobył on imponujące 1 594 458 punktów, po czym ujrzał ekran zwycięstwa. To pierwszy znany przypadek.

Rekordu już nie pobijecie, ale jeśli macie ochotę spróbować swoich sił, grę pobierzecie ze sklepów Google Play oraz App Store.

  1. Instagram Stories z kolejnym rekordem

Instagram Stories to funkcja pozwalająca dzielić się ze znajomymi zdjęciami i filmami, które znikają po 24 godzinach. Zadebiutowała ona w sierpniu 2016 roku. Jak donosi CNBC, liczba aktywnych użytkowników przekroczyła 250 milionów. Dla porównania Snapchat - od którego rozwiązanie to zostało skopiowane - miał w maju 166 milionów użytkowników.

Korzystacie z Instagram Stories? Ja ostatnio bardzo tę funkcję polubiłem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)