#wSkrócie: Oppo R7 Lite oficjalnie, iPhone 6s z technologią 3D Force Touch oraz wygląd iPada Pro
Sony aktualizuje swoje starsze Xperie. Tymczasem HTC zapowiada nowego smartfona.
Oppo r7 Lite
- Oppo R7 Lite oficjalnie. Jest to nieco uboższa wersja modelu sprzed kilku miesięcy. 5-calowy ekran FullHD zastąpiono panelem 720p (wciąż AMOLED), a z 3 GB RAM-u ostały się 2 GB. Pozostała część specyfikacji jest taka sama i obejmuje m.in. Snapdragona 615, aparaty 13 i 8 Mpix oraz baterię 2320 mAh. W Indonezji telefon został wyceniony na równowartość 1060 zł, podczas gdy mocniejszy wariant kosztuje ok. 1330 zł.
- Android 5.1.1 dla Xperii Z już jest. Jak donosi Xperia Blog, najnowsza wersja oprogramowania trafiła na pokłady urządzeń Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR oraz Xperia Tablet Z z 2013 roku. Jak widać, starsze produkty Sony mają całkiem niezłe wsparcie aktualizacyjne.
- HTC One A9 zadebiutuje 29 września? Kilka dni temu HTC zapowiedziało, że nowy smartfon pojawi się w ofercie firmy 6 września. Spekulowano, że chodzi właśnie o topowy model A9, ale ostatecznie skończyło się na premierze średniaka Desire 728. Teraz ePrice publikuje zaproszenie na zaplanowane na 29 września wydarzenia, które jasno zapowiada coś z wyższej półki.
- iPhone 6s z bardziej zaawansowaną technologią Force Touch? Serwis 9to5Mac twierdzi, że smartfon zostanie uzbrojony w technologię "3D Force Touch", która została udoskonalona od czasów Apple Watcha i MacBooka. Ekran ma rozróżniać 3 stopnie nacisku - tapnięcie, normalny nacisk i silny nacisk - i dostosowywać do nich reakcje interfejsu. Przykładowo "przyciśnięcie" hiperłącza w Safari ma skutkować wyświetleniem podglądu strony. Na potwierdzenie plotek nie będziemy musieli długo czekać, bo premiera nowych iPhone'ów odbędzie się już 9 września.
- Samsung rozszerzył zespół pracujący nad Galaxy S7? Jak nieoficjalnie dowiedziała się Phone Arena, nowi inżynierowie mają zająć się optymalizacją Snapdragona 820. Warto tutaj przypomnieć, że ze względu na problemy z przegrzewaniem się układu o oznaczeniu 810 Koreańczycy zmuszeni byli zrezygnować z dywersyfikacji dostaw procesorów i postawić wyłącznie na własne układy.