#wSkrócie: pierwsze oficjalne informacje na temat OnePlusa 3 oraz 256 GB pamięci w smartfonach

#wSkrócie: pierwsze oficjalne informacje na temat OnePlusa 3 oraz 256 GB pamięci w smartfonach

Pobieranie danych na smartfona
Pobieranie danych na smartfona
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
25.02.2016 20:57, aktualizacja: 25.02.2016 21:57

Dziś poczytacie także o fotograficznych aspiracjach Huaweia.

  1. Wkrótce za zakupy będzie można płacić luksusowym zegarkiem.

MasterCard za pośrednictwem notki prasowej informuje o stworzonym we współpracy z firmą WISeKey systemie płatności, który powstał z myślą o luksusowych zegarkach i gadżetach wearables. Jednym z pierwszych partnerów zainteresowanych tym rozwiązaniem jest Bulgari.

Carlos Moreira:

Współpraca firm WISeKey i MasterCard zapewni producentom luksusowych, inteligentnych zegarków i innych urządzeń typu wearables nowe możliwości handlowe i marketingowe. Potencjał usprawnienia komunikacji z klientami może zwiększyć ich lojalność i sprawić, że będą powracali do danej firmy.

  1. Huawei nawiązuje współpracę z Leicą.

Niemiecka firma Leica słynie z produkcji wysokiej jakości i bardzo drogich aparatów fotograficznych oraz układów optycznych. Z komunikatu prasowego można wywnioskować, że Leica odpowiadać będzie za produkcję optyki do nadchodzących smartfonów Huaweia. Kto wie, może już modelu P9.

  1. upday w wersji finalnej już jest.

Jest to agregator newsów, który proponuje treści bazując nie tylko na specjalnym algorytmie, ale i pracy zespołu redakcyjnego. Choć stoi za nim wydawnictwo Axel Springer SE, twórcy zapewniają, że jest to kanał całkowicie neutralny i traktuje na równi treści wszystkich wydawców. Co istotne, także polskich. Aplikację można pobrać z Google Play wyłącznie na urządzenia Samsunga. Będzie ona także preinstalowana na Galaxy S7, gdzie wypełni jeden z pulpitów (tzw. "ekran -1"), zastępując tym samym agregator Briefing stworzony przez Flipboarda.

  1. Samsung prezentuje kości pamięci 256 GB dla urządzeń mobilnych.

Bazujące na standardzie UFS 2.0 moduły cechują się maksymalną prędkością odczytu 850 MB/s oraz 260 MB/s w przypadku zapisu. Jako że Samsung będzie potrzebował czegoś w rodzaju urządzenia referencyjnego, można liczyć na to, że 256 GB pamięci będzie miał Galaxy Note 6 lub/i wariant Galaxy S7, który zostanie wprowadzony do sprzedaży w późniejszym czasie.

Te niewielkie moduły są w stanie pomieścić 256 GB danych
Te niewielkie moduły są w stanie pomieścić 256 GB danych© Samsung
  1. OnePlus 3 zadebiutuje przed końcem czerwca.

Jeden ze współzałożycieli firmy - Carl Pei - ujawnił w rozmowie z serwisem CNET, że prezentacja zaplanowana jest na koniec drugiego kwartału. Zdradził on również, że telefon będzie miał "nowy design" i że ma nadzieję, że wzbudzi on takie same emocje jak OnePlus One.

  1. iOS 9 znajduje się już na 77% iPhone'ów, iPadów i iPodów touch.

Tak wynika z najnowszych opublikowanych przez Apple'a statystyk. Lepiej nie przypominać, jak na tle tych danych wypada Android 6.0 Marshmallow. Ba, wersje 6.0 Marshamallow (1,2%), 5,1 Lollipop (17,1%), 5,0 Lollipop (17%), 4.4 KitKat (35,5%) i 4.3 Jelly Bean (3,4%) osiągają słabszy wynik razem wzięte (73,7%).

Statystyki iOS-u (luty 2016)
Statystyki iOS-u (luty 2016)© developer.apple.com
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)