Wspieraj polski gamedev. Oto 5 prostych, ale wciągających rodzimych gier niezależnych
Kolejne 5 propozycji gier, które wyszły spod skrzydeł polskich niezależnych twórców. Kilka z nich uzyskało międzynarodowe nagrody i wyróżnienia, więc śmiało możemy powiedzieć, że to światowe produkcje. Pobierając te tytuły z czystym sumieniem można powiedzieć, że wspieramy rodzimy rynek gamedev.
02.10.2015 | aktual.: 02.10.2015 17:22
KOSMO
Jeśli czytając tytuł gry skojarzyłeś ją z kosmosem i astronautami – nie mylisz się, ta gra właśnie o tym opowiada. Dzieło polskiego studia Cherrypick Games to prosta zręcznościówka, w której tąpnięciami w lewą i prawą część ekranu sterujemy astronautą… kaczką… świnią i różnymi innymi bohaterami w stroju eksploratora kosmosu.
Grę cechuje dynamiczność, przyjazna dla oka grafika oraz bardzo uzależniający charakter. Ostatnio tak zasiedziałem się chyba przy Crossy Road, z którym ten tytuł bądź co bądź ma wiele wspólnego. Jeśli chcecie czymś zabić nudę, to ta gra nada się na to idealnie.
- Link do pobrania (Google Play)
- Link do pobrania (App Store)
Auctioneer
Kolejny tytuł, który z góry sugeruje, o czym gra jest. Wcielamy się w wąsacza z młotkiem, który liczby wymawia równie szybko jak męscy fani Apple'a znajdują usprawiedliwienie dla zakupu różowego telefonu. Ludzie podnoszą tabliczki z kwotami, a naszym zadaniem jest wyłapać tą najwyższą.
Proste zadanie? Tak, jeśli do porównania masz liczby 152, 124 i 490. A co kiedy pojawiają się liczby 5210, 5273, 5260, 5561 i jeszcze kilka innych obok? Sądzisz, że dasz radę? Spróbuj! Gra jest minimalistyczna, ale wymaga zręczności i szybkiej reakcji. Dostępna jest za darmo na Androida i iOS.
AUCTIONEER - Official Teaser HD
- Link do pobrania (Google Play)
- Link do pobrania (App Store)
Arrow
Wydawcą tej gry jest Ketchapp, ale za grą stoi nie kto inny jak zespół Cloud Technologies z Warszawy. Gra polega na tym, by kontrować ruch węża, który stara się brnąć w prawą stronę. Po przytrzymaniu palca na ekranie wąż skręca i tym samym omija przeszkody. Banalnie proste sterowanie, dzięki któremu grę obsłużymy jednym palcem.
Choć wyglądem jest zbudowana w kanonie gier swojego wydawcy, to jest dosyć oryginalna. To snake XXI wieku, który osiągnął niemały sukces. Stał się bowiem numerem 1 wśród pobieranych aplikacji w amerykańskim App Storze, co jest nie lada wyczynem. Jeśli szukacie większej liczby wciągających gier studia Ketchapp to zajrzyjcie do mojego przeglądu najbardziej wciągających gier tego wydawcy.
- Link do pobrania (Google Play)
- Link do pobrania (App Store)
Age of Civilizations
Z szybkich i prostych tytułów zwalniamy do czegoś spokojniejszego. Age of Civilizations to gra strategiczna, w której naszym zadaniem będzie zapanować nad światem. Gra Łukasza Jakowskiego przewija się przez wieki i toczy swoją akcję nie tylko we współczesności, ale także w historii świata.
Turowy system rozgrywek pozwala na spokojne rozplanowanie strategii działania. A nie jest to wcale takie łatwe. Rekrutujemy żołnierzy, podpisujemy traktaty i zajmujemy cudze terytoria. To od nas zależy, z kim się sprzymierzymy, a komu wypowiemy wojnę. Gra jest płatna, choć cena 6 złotych z groszami jest adekwatna do ilości rozrywki jakiej dostarcza. Osobiście, polecam.
- Link do pobrania (Google Play)
- Link do pobrania wersji Lite (Google Play)
Brain IT
Pierwszym moim skojarzeniem do słów „Nieszablonowe zagadki” była gra REBUS. Teraz do tych skojarzeń dołącza również polska produkcja Brain IT. W tej grze w nietypowy sposób staramy się coś przesunąć, uderzyć lub nacisnąć, tak, aby otwarły się drzwi i nasz mały robocik mógł wyjechać z hali.
Gra stopniowo angażuje nas coraz bardziej w rozrywkę. Wykorzystujemy prawa fizyki oraz swoją własną wiedzę ogólną. Wymagająca a zarazem przyjemna gra logiczna z krótkim, ale treściwym zestawem zagadek. Brzmi nieźle, a gra się podobnie. Tytuł oprócz wersji płatnej dostępny jest także w wersji darmowej rzecz jasna z reklamami.
BRAIN IT - Launch trailer HD
- Link do pobrania (Google Play)
- Link do pobrania (App Store)
Wy też z pewnością znacie tytuły ciekawych polskich produkcji. Podzielcie się nimi w komentarzu poniżej. Czekam również na Wasze opinie. Miłego weekendu!