Współpraca LG z Google'em przynosi pozytywne rezultaty? Będą aktualizacje!

Współpraca LG z Google'em przynosi pozytywne rezultaty? Będą aktualizacje!

Jelly Bean dla trzech modeli LG (fot. phonearena.com)
Jelly Bean dla trzech modeli LG (fot. phonearena.com)
Miron Nurski
08.02.2013 16:00, aktualizacja: 08.02.2013 17:00

Najwidoczniej niesłabnąca popularność Nexusa 4 wywołała na firmie LG presję na tyle dużą, że zaczęła ona myśleć również o zaktualizowaniu modeli spod swojego brandu. Co najciekawsze, południowokoreański gigant w tym myśleniu zagalopował się tak bardzo, że Jelly Bean trafić ma także do modeli ze średniej półki cenowej!

Niedawno LG oficjalnie zapowiedziało na pierwszy kwartał 2013 roku aktualizację do Androida 4.1 dla jej zeszłorocznego flagowca, czyli modelu Swift 4X HD. Teraz do grona szczęśliwców z perspektywami na rychłe odświeżenie oprogramowania dołączają 2 modele z budżetowej linii L-Style: Swift L9 oraz Swift L7.

Jak widać, dzieją się prawdziwe cuda, bo przecież jakiś czas temu procesem aktualizacyjnym do Jelly Bean został już objęty Swift G. W pierwszej kolejności żelki trafiły do smartfonów sprzedanych na terenie Korei Południowej, ale wkrótce mają trafić także na inne rynki. Szkoda tylko, że na te inne rynki nie bardzo zdążył jeszcze trafić Swift G sam w sobie...

[solr id="komorkomania-pl-147802" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4459,powiekszony-lg-optimus-g-pro-godny-konkurent-dla-galaxy-notea" _mphoto="optimusgprokorea-147802--aec8276.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3524[/block]

Właściwie to nie możemy narzekać, bo mamy do czynienia z niespotykanym dotąd zjawiskiem: dotychczas jeśli jakieś 3-4 miesiące po trafieniu smartfona na półki sklepowe otrzymał on aktualizację do nowszej wersji oprogramowania, to można było uznać to za dobry wynik. Teraz LG rozpoczęło aktualizację smartfona, którego jeszcze prawie nigdzie nie ma. To się nazywa szybka aktualizacja!

Najwidoczniej koncern nie chce, by jego słuchawki były daleko w tyle za Nexusem 4. A te, jak się okazuje, sprzedają się coraz lepiej.

Pamiętacie jak nieco ponad miesiąc temu pisałem Wam o użytkownikach forum XDA Developers, którym udało się oszacować sprzedaż najnowszych flagowców Google'a i LG? Wyliczyli oni, że przez ostatnie 3 miesiące do klientów trafiło ok. 375 000 Nexusów 4.

[solr id="komorkomania-pl-147814" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4461,lg-zaprezentuje-nowa-serie-telefonow-na-mwc-2013" _mphoto="lg-mobile-147814-218x168-6cbd721.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3525[/block]

Chłopaki nie przestają liczyć i teraz wyszło im, że miesiąc później liczba ta została niemal potrojona, bo 5 lutego milionowy egzemplarz tego smartfona trafił do szczęśliwca z Turcji. Szkoda, że te wyliczenia są nieoficjalne, bo moim zdaniem milionowemu klientowi należy się jakaś nagroda. Czy Google nas słyszy? Prosimy wysłać jakiś fajny gadżet temu panu!

Co jest powodem takiego nagłego wzrostu sprzedaży? Mało prawdopodobne by akurat teraz zwiększył się popyt na Nexusa 4, bo ten największy był zapewne w w okresie przedświątecznym (kto nie chciał dostać na Gwiazdkę Nexusa 4 niech pierwszy rzuci iPhone'em). Wygląda więc na to, że LG coraz szybciej uwija się z produkcją i podaż w końcu zaczyna doganiać popyt.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)