Współpraca Nokii z Microsoftem to fakt! Będą Nokie z WP7!

Strona głównaWspółpraca Nokii z Microsoftem to fakt! Będą Nokie z WP7!
11.02.2011 11:20
Nokia
Nokia
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Plotki o ścisłej współpracy Microsoftu i fińskiej Nokii zostały dziś oficjalnie potwierdzone. Na specjalnej konferencji prasowej w Londynie poinformowano o tym, że to właśnie system Windows Phone 7 stanie się główną platformą dla zaawansowanych komórek Nokii. Co dalej z MeeGo i Symbianem?

Ważne zmiany w Nokii dotyczą nie tylko głównego systemu operacyjnego, lecz także samej struktury spółki. W Londynie poinformowano o powstaniu dwóch oddziałów: Smart Devices i Mobile Phones, których zadaniem będzie odpowiednio rozwój high-endowych urządzeń oraz utrzymanie dominacji na rynku tak zwanych dumb phone'ów. Podział Nokii nastąpi już w kwietniu.

Pieniądze poświęcone na rozwój Symbiana i MeeGo nie zostaną wyrzucone w błoto. W myśl nowej strategii fińskiego producenta platforma MeeGo odejdzie oczywiście na bok, jednak jeszcze w tym roku można spodziewać się nowego urządzenia z MeeGo w sprzedaży.

Nokia nie porzuci również Symbiana. Starszy system operacyjny cały czas będzie rozwijany. Według zapewnień producenta w ciągu kilku następnych lat smartfony z Symbianem znajdą 150 milionów nowych odbiorców na całym świecie.

Co do współpracy należy zwrócić uwagę, że Nokia ma zamiar wykorzystać pełny potencjał Widnows Phone 7, wliczając w to: wyszukiwarkę Bing, MS Office i platformę Xbox Live. Co ciekawe jednak, modele Nokii z WP7 zostaną wzbogacone o Ovi Mapy, które staną się główną usługą nawigacyjną i geolokalizacyjną. W skrócie oznacza to integrację z pozostałymi komponentami systemu, takimi jak wyszukiwarka Bing.

Współpraca gigantów zapowiada się bardzo interesująco, a już wkrótce powinniśmy zobaczyć jej pierwsze owoce.

Źródło: symbian-freak

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)