Wszyscy operatorzy odnieśli się już do zmiany VAT

Wszyscy operatorzy odnieśli się już do zmiany VAT

Podwyżka VAT - co zamierzają operatorzy?
Podwyżka VAT - co zamierzają operatorzy?
Kira Czarczyńska
24.12.2010 12:00, aktualizacja: 24.12.2010 13:00

Dość długo musieliśmy na to czekać, ale już wszyscy operatorzy zdeklarowali się, jak poradzą sobie z nadchodzącą zmianą stawki VAT. Część klientów może z ulgą odetchnąć - inni niestety muszą przygotować się na to, że faktury, które do nich przyjdą po Nowym Roku, będą nieco wyższe.

Sieć ERA - niestety, VAT zapłacą klienci

Polska Telefonia Cyfrowa przeniosła ciężar nowych pomysłów naszego rządu na klientów. Bez zmian pozostają stawki i koszty netto, co oznacza niestety, że od 1 stycznia trzeba będzie do nich doliczyć wyższy, 23% VAT. Ma to kilka konsekwencji - między innymi taką, że w Tak Taku nie będzie już stawki 29 groszy, ale 30 groszy.

Cenniki i regulaminy: zmiany cenników w sieci ERA

Sieć Orange - popularne usługi nadal w obecnych cenach

Pomarańczowy operator już jakiś czas temu zadeklarował, że ceny brutto popularnych usług pozostaną bez zmian. Wzrosną jedynie koszty kilku mniej popularnych propozycji, jak na przykład Premium Rate.

Sieć Play - abonamenty się zmieniają, stawki nie

W przypadku obecnych klientów usług abonamentowych zmianie ulegnie cena miesięcznego abonamentu, ale dla zrównoważenia tej niedogodności klient otrzyma od PLAY większy pakiet minut do wykorzystania. Podskoczą też ceny usług Premium. Bez zmian natomiast pozostaną koszty rozmów, wiadomości SMS i MMS, transmisji danych, a także doładowań czy starterów w usługach pre-paid.

Sieć Plus - większość usług podrożeje

Wiadomo już, że Plus nie planuje wzięcia na siebie kosztów zmiany stawki podatku od towarów i usług. Od 1 stycznia 2011 r. w cennikach pojawią się zmiany, które będą uwzględniać wzrost stawki VAT z 22% do 23%. Bez zmian pozostaną jedynie ceny usług o wartości do 0,60 zł - pozostałe niestety nieco podrożeją.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)