iPhone z 5G: sieć nowej generacji mają obsługiwać wszystkie modele z 2020 roku

iPhone z 5G: sieć nowej generacji mają obsługiwać wszystkie modele z 2020 roku
Mateusz Żołyniak

29.07.2019 14:00, aktual.: 29.07.2019 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ming-Chi Kuo twierdzi, że iPhone'y na 2020 rok zostaną wyposażone w modemy 5G, o czym donosi serwis MacRumors. Dotyczyć ma to wszystkich smartfonów Apple'a, w tym także tańszych modeli.

Kolejne iPhone'y muszą mieć po prostu modemy 5G

Analityk z firmy TF International Securities dodaje do tego, że Apple ma kilka dobrych powodów, by w miarę szybko wprowadzić na rynek własne rozwiązania z obsługą nowego standardu. Sieci 5G obecnie raczkują, ale w 2020 roku mają być one o wiele bardziej powszechne.

Apple nie może więc pozostać bardzo w tyle za producentami urządzeń z Androidem. Szczególnie, że w przyszłym roku mają oni wprowadzi na rynek jeszcze tańsze modele z 5G - Ming-Chi Kuo wskazuje tu nawet, że chodzi o półkę 249-349 dolarów (ok. 960-1340 zł).

Gigant z Cupertino nie może więc zarezerwować modemów 5G jedynie dla najdroższych modeli. Nowa technologia powinna trafić także do tańszych rozwiązań, które cieszą się dużą popularnością w ofertach operatorów. Ci oczekiwać mają szybkiego pojawienie się iPhone'ów z obsługą 5G, które ma być jednym z kluczowych dodatków w 2020 roku.

iPhone'y z modemami 5G będą jeszcze lepiej obsługiwać aplikacje AR
iPhone'y z modemami 5G będą jeszcze lepiej obsługiwać aplikacje AR

Dodatkową zaletą wprowadzenia nowego standardu ma być ulepszenie funkcji bazujących na rozszerzonej rzeczywistości. Lepsze parametry łącza powinny zagwarantować bardziej niezawodne działania rozwiązań AR.

Wykupiony dział modemów Intela pomoże szybko wprowadzić iPhone'y z 5G

Ming-Chi Kuo nie ma wątpliwości, że wprowadzenie w 2020 roku przez Apple'a smartfonów wspierających nowy standard łączności możliwe będzie dzięki nowym zasobom. Pod koniec 2019 roku wykupienie działu modemów mobilnych Intela zostanie sfinalizowane, co umożliwi firmie przyspieszenie prac nad autorskimi modułami 5G.

Znany analityk zauważa przy tym, że Apple może postawić zarówno na technologię mmWave, jak i Sub-6 GHz. Ta druga będzie jednak kluczowym rozwiązaniem - możliwe ma być wprowadzenie nieco tańszych w produkcji wariantów działających w paśmie Sub-6 GHz, które przygotowane będą z myślą np. o Chinach.

Intel już jakiś czas temu przygotował modem 5G o nazwie XMM 8160 i wiele rozwiązań z niego może być wykorzystanych w przyszłości. Na w pełni autorski modemem 5G firmy z Cupertino trzeba będzie poczekać jednak poczekać do 2021 roku.

W przypadku iPhone'ów na 2020 rok gigant skorzystać ma jeszcze z pomocy Qualcomma (wykorzystać jego produkty). Inwestycja w dział Intela w dłuższej perspektywie ma pomóc w uniezależnieniu się od dostawców modemów 5G.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także