Wszystkie Lumie z WP8 dostaną Windowsa 10!

Wszystkie Lumie z WP8 dostaną Windowsa 10!
14.11.2014 03:46
Wszystkie Lumie z WP8 dostaną Windowsa 10!
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Kto jak kto, ale Microsoft dba o aktualizację Windows Phone'ów. Gigant zapowiedział właśnie, że wszystkie modele z WP8 dostaną update do nadchodzącego Windowsa 10.

Nowa platforma firmy z Redmond to system przygotowany z myślą nie tylko o komputerach i laptopach, ale również smartfonach, tabletach czy nawet urządzeniach noszonych. Windows 10 najwcześniej zadebiutuje w połowie 2015 roku, a na chwilę obecną MS zdradził niewiele szczegółów dotyczących poszczególnych wersji oprogramowania. Niemniej jednak już teraz wiadomo, że nowy OS trafi na pokłady dostępnych na rynku smartfonów.

Zespół odpowiedzialny za telefony z serii Lumia zdradził na Twitterze, że wszystkie urządzenia z WP8/8.1 dostaną aktualizację do nadchodzącego Windowsa 10. Z nowej platformy będą więc cieszyć się nie tylko posiadacze topowych modeli 930 czy 1520, ale i osoby korzystające z najtańszych Lumii 530, 535 i 630. Dziwić nie powinien fakt, że pojawią się smartfony dostępne od razu z nowymi okienkami. Jednym z nich może być topowa Lumia 940, o której wspominałem ostatnio.

Przedstawiciele firmy odnieśli się bezpośrednio do smartfonów sprzedawanych pod marką Microsoft Lumia. Można spodziewać się jednak, że update będzie dotyczyć także Windows Phone’ów innych (przeważnie mniejszych) producentów. Oprogramowanie dla nich przygotowywane jest w końcu przez giganta z Redmond.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy Windows 10 zostanie oficjalnie zaprezentowany, więc ciężko mówić o dacie rozpoczęcia procesu aktualizacji starszych Windows Phone’ów. Fakt, że Microsoft już teraz stawia jasno sprawę update'u, może jednak cieszyć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)