WWE SuperCard - karcianka o zapaśnikach bije rekordy pobrań

WWE SuperCard - karcianka o zapaśnikach bije rekordy pobrań26.08.2014 10:34
WWE SuperCard - karcianka o zapaśnikach bije rekordy pobrań
Zbigniew Kowal

Wydawałoby się, że gry karciane to niszowa kategoria aplikacji. Wystarczy jednak, że tematem przewodnim jednej z nich jest wrestling i wszystko się zmienia jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki. Opublikowana niedawno przez 2K Games gra WWE SuperCard właśnie pobiła firmowy rekord. O co tyle szumu?

Wrestling to pewien rodzaj spektaklu, który największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych. Bazuje on na klasycznych zapasach i wolnej amerykance z współczesnymi dodatkami jak ciosy, chwyty oraz akrobatyczne rzuty. Chociaż publiczność ma wiedzę o tym, że gala jest formą przedstawienia, większość traktuje zmagania pro zapaśników jak prawdziwe sportowe widowisko.

412086397873423270

Miłość amerykanów do wrestlingu znalazła odzwierciedlenie również w grze WWE SuperCard. Dzieło 2K Games zostało pobrane ponad 1,5 miliona razy w zaledwie tydzień. To najlepszy wynik w historii firmy na rynku gier mobilnych. Zważywszy na to, że 2K dysponuje takimi markami jak Civilization, Borderlands, XCOM lub seria NBA jest to wynik zaskakujący.

WWE SuperCard nie różni się zbytnio od innych karcianek na rynku. Gracz kompletuje karty zapaśników (ponad 400 zawodników), aby używać ich do pojedynków online. Każda karta opisana jest różnymi statystykami niezbędnymi do przeprowadzania pojedynków. Oczywiście w swojej drużynie można mieć takie gwiazdy jak Hulk Hogan (ten gość się nie starzeje?), John Cena lub Shawn Michaels.

WWE SuperCard Trailer

Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo z Google Play oraz App Store. Tuz po chwili można przystąpić do pierwszego turnieju. Oczywiście gra zawiera szereg mikrotranskacji które ułatwiają zabawę. Bogatsi gracze mają prościej, ale nie oznacza to że nie można z nimi wygrać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)