Wybieramy najlepszego smartfona 2016 [ankieta]

Mamy końcówkę grudnia, więc - zgodnie z tradycją - pora wybrać najlepszego smartfona mijającego roku.

Smartfony
Smartfony
Źródło zdjęć: © Goodluz / depositphotos.com
Miron Nurski

Na początek kilka uwag.

  • W głosowaniu biorą udział topowe, najmocniejsze telefony popularnych marek.
  • Jeśli jakiś telefon dostępny jest w dwóch wariantach (np. iPhone 7 i iPhone 7 Plus), w ankiecie pojawił najmocniejszy. Byłoby nie fair, gdyby bliźniacze urządzenia się wzajemnie kanibalizowały.
  • W ankiecie pojawiły się nie tylko smartfony dostępne w Europie. Kilka oficjalnie niedostępnych u nas telefonów z różnych przyczyn zdobyło międzynarodową popularność, więc one także zostały uwzględnione.
  • Galaxy Note 7 nie bierze udziału w głosowaniu. Nie ma sensu, by smartfon, który przez wadę fabryczną zniknął z rynku, walczył o tytuł najlepszego telefonu roku.
  • Klikając na nagłówek z nazwą smartfona zostaniecie przeniesieni do tabeli z danymi technicznymi.

Przejdźmy do krótkiej prezentacji kandydatów do tytułu najlepszego smartfona 2016 roku. Kolejność alfabetyczna.

Obraz

Metalowo-szklany smartfon Alcatela z 5,5-calowym ekranem QuadHD i przyzwoitymi bebechami. Na szczególną uwagę zasługują dołączone do zestawu gogle VR oraz wielofunkcyjny przycisk Boom Key, którego możliwości zmieniają się w zależności od uruchomionej aplikacji.

Obraz

Sztandarowy smartfon Apple'a z bardzo wydajnym układem Apple A10 Fusion i ekranem reagującym na siłę nacisku. Telefon ma wodoszczelną obudowę i podwójny aparat z dodatkowym obiektywem z 2-krotnym optycznym przybliżeniem.

Obraz

Najmocniejszy wariant ZenFone'a 3 ma bardzo wydajne podzespoły. Uzbrojono go ponadto w głośniki stereo i jest to pierwszy na świecie telefon obsługujący standard Dolby Surround 7.1.

Obraz

Flagowy smartfon BlackBerry na rok 2017. Działający pod kontrolą Androida telefon to zmodyfikowana wersja modelu TCL 950. Producent szczególny nacisk położył na kwestie związane z bezpieczeństwem oprogramowania.

Obraz

Reprezentant nowej rodziny urządzeń brandowanej przez Google'a. Pierwszy telefon z Androidem 7.1 Nougat, pierwszy telefon z wbudowaną usługą Google Assistant i jedyny smartfon, którego użytkownicy mają dostęp do nielimitowanej przestrzeni na zdjęcia i filmy w pełnej rozdzielczości w chmurze Zdjęcia Google.

Obraz

Tańszy odpowiednik Huaweia P9, którego polski wariant ma nieco wolniejszy układ, ale za to więcej pamięci RAM. Zamknięto go w metalowo-szklanej obudowie i - podobnie jak P9 - ma podwójny aparat, choć niesygnowany logo Leiki.

Obraz

Najmocniejszy z zaprezentowanych w 2016 roku smartfonów z systemem Windows 10 Mobile. W obudowie znalazły się mocne podzespoły, skaner tęczówki oka, głośniki stereo sygnowane logo Bang & Olufsen i duża bateria. Do zestawu dołączono Desk Dock, który umożliwia podłączenie zewnętrznych peryferiów i zamianę smartfona w peceta dzięki trybowi Continuum.

Obraz

Flagowiec HTC - jak twierdzi sam producent - został "stworzony dla audiofilów". Wysoka jakość odtwarzanego dźwięku poświadczona jest certyfikatem Hi-Res Audio. Telefon ma głośniki BoomSound Hi-Fi edition zbudowane z głośnika wysokotonowego ulokowanego nad ekranem oraz głośnika nisko-średniotonowy umiejscowionego na dolnej krawędzi obudowy. Smartfon może się też poszczycić metalową obudową i bardzo mocną specyfikacją.

Obraz

Huawei Mate 9 Pro to designerski wariant smartfona Huawei Mate 9. Ma 5,5-calowy, zakrzywiony wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440, mocną specyfikację oraz relatywnie dużą baterię, której pojemność to 4000 mAh. W Europie urządzenie brandowane jest logo Porsche Design.

Obraz

Większa wersja Huaweia P9 z wyświetlaczem wykrywającym siłę nacisku. Telefon ma niezłe wyposażenie oraz podwójny aparat zbudowany z matrycy kolorowej oraz monochromatycznej stworzony we współpracy z firmą Leica.

Obraz

Moto Z Force to najlepiej wyposażony reprezentant flagowej linii Moto Z. Metalowy telefon cechuje się ultrawytrzymałym, nietłukącym się wyświetlaczem z technologią Shatter Shield oraz możliwością przyczepiania do plecków magnetycznych modułów, które rozbudowują funkcjonalność urządzenia.

Obraz

Pierwszy na świecie smartfon z technologią Tango. Jego obudowa skrywa dodatkową kamerę wykrywającą głębię oraz kamerę analizującą ruch. 6,8-calowy smartfon potrafi dzięki temu mapować pomieszczenia i nakładać wirtualne obiekty na obraz z kamery z niespotykaną dotychczas w smartfonach precyzją.

Obraz

LG G5 to smartfon, którego możliwości można rozszerzyć za pomocą sprzedawanych oddzielnie modułów. Na uwagę zasługuje także podwójny aparat - dodatkowa kamerka ma szerokokątny obiektyw, dzięki czemu na zdjęciu mieści się więcej treści. Telefon ma ponadto metalową obudowę, mocną specyfikację i niewielką, lecz wymienną baterię, która wspiera szybkie ładowanie.

Obraz

Najmocniejszy smartfon LG z 2016 roku. Ma mocne bebechy, podwójny aparat znany z LG G5, dwa ekrany (nad wyświetlaczem głównym ulokowano cały czas aktywny panel pomocniczy) i 32-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy typu Quad DAC. Całość zamknięto w metalowej, wzmacnianej obudowie, której odporność na uszkodzenia mechaniczne poświadczono militarnym certyfikatem MIL-STD 810G.

Obraz

OnePlus 3T to ulepszona wersja topowego smartfona chińskiej firmy z pierwszej połowy 2016 roku. Odświeżony telefon został oparty na mocniejszym Snapdragonie 821 z rdzeniami o podkręconym taktowaniu. OnePlus 3T został wyposażony również w nowy aparat przedni z matrycą 16 Mpix i baterię o pojemności 3400 mAh. Wydajne podzespoły i relatywnie niska cena to największe zalety smartfonów OnePlusa.

Obraz

Galaxy S7 edge to większa wersja flagowego smartfona Samsunga na 2016 rok. Smartfon ma 5,5-calowy, zakrzywiony po obu stronach wyświetlacz, wydajne podzespoły, dużą baterię i dobry aparat. Obudowa jest wodoszczelna, a wykonano ją ze szkła i aluminium. Bateria smartfona wspiera zarówno szybkie, jak i bezprzewodowe ładowanie, ale nie jest wymienna.

Obraz

Mocny smartfon, którego obudowę wykonano ze stopu metalu o nazwie ALKALEIDO. Producent chwali się nowym, 23-megapikselowym sensorem IMX300 wspartym 5-osiową stabilizację obrazu wzorowaną na rozwiązaniach znanych z kamer Sony Handycam. Dzięki temu telefon kręci płynne i stabilne filmy w ruchu.

Obraz

Ten telefon wyróżnia się przede wszystkim wyglądem; jego 6,4-calowy wyświetlacz pokrywa aż 91,3 proc. powierzchni przedniego panelu. To rekord w świecie smartfonów, dzięki czemu Mi MIX przyciąga uwagę.

Obraz

Topowy smartfon Xiaomi z wydajnymi podzespołami, który - podobnie jak urządzenia z linii edge Samsunga - ma obustronnie zakrzywiony wyświetlacz.

Obraz

Metalowy, wydajny telefon z obudową zaprojektowaną przez należące do BMW studio projektowe Designworks. Na uwagę zasługują wbudowane markowe układy audio Asahi Kasei Microelectronics (AK4961 + AK4490).

Najlepszy smartfon 2016 - ankieta

[polldaddy]9619567[/polldaddy]

Swoje głosy możecie oddawać do 30 grudnia włącznie. Wyniki ogłosimy 31 grudnia.

Zachęcam również do wzięcia udziału w dyskusji na temat najlepszych smartfonów mijającego roku. Komentarze pozostają do Waszej dyspozycji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)