Wybory 2011 – aplikacja w App Store

Wybory 2011 – aplikacja w App Store
Zbyszek Kowal

04.09.2011 12:34, aktual.: 04.09.2011 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy kiełbasa wyborcza może zawitać pod gościnne progi App Store? Oczywiście, że tak. Czy może to być projekt niezwiązany z żadną partą polityczną? Twórcy darmowej aplikacji Wybory 2011 przekonują że tak właśnie jest. Najlepiej jednak będzie jak ocenicie temat sami.

Na skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy bardzo ciekawy list, który w fragmentach zamieszczamy poniżej. Jako że bardzo chętnie piszemy o polskich grach i aplikacjach, robimy to z wielką przyjemnością. Temat zupełnie na czasie, wnioski wyciągnijcie sami.

Razem z kilkoma znajomymi z AppGeneration.com stworzyliśmy aplikację na iOS na temat Wyborów 2011. Koncept jest prosty, ale mamy nadzieję, że wciągający – aplikacja pozwala robić krótkie sondaże na temat tego co dzieje się  podczas kampanii wyborczej. Każdy użytkownik może stworzyć ciekawy zestaw pytań różnorodnego typu, po czym wysyła je nam.

Pytania są następnie weryfikowane (interesujący temat, trafne spostrzeżenia, brak obraźliwych treści). Najlepsze są publikowane w ciągu kilkunastu minut. Wszyscy użytkownicy otrzymują zaproszenie do wypełnienia ankiety, a gdy zostanie zakończona mogą przejrzeć jej wyniki (w postaci ładnych wykresów). Włączyliśmy też obsługę pytań zależnych, pytania skalowane, otwarte etc. Można zrobić naprawdę ciekawe sondaże a przy tym zajmuje to chwilę i wszyscy natychmiast mają dostęp do ich wyników! Dzisiaj np. ruszamy z sondażem na temat Janusza Palikota i Janusza Korwina-Mikke, trzy inne w toku.

Jest to oczywiście całkowicie darmowa aplikacja, robiona przez nas w czasie wolnym, jako projekt dodatkowy, trochę amatorski, bazując na opracowanej technologii. Mamy nadzieję, że okaże się inspiracją dla użytkowników i trochę ożywi dyskusję wokół kampanii wyborczej. Muszę też dodać, że nie jesteśmy związany z żadną partią! Aplikacja jest bezstronna a wyniki anonimowe!

Aplikację Wybory 2011 można pobrać za darmo z App Store. Oczywiście nasze komentarze są do waszej dyspozycji. Pewnych tematów nie da się uniknąć, nawet na takim blogu jak nasz.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także