Wyciekł Ice Cream Sandwich dla Galaxy Note! [wideo]

Galaxy Note z Ice Cream Sandwich | fot. gsmarena.com
Galaxy Note z Ice Cream Sandwich | fot. gsmarena.com
Michał Brzeziński

18.02.2012 09:00, aktual.: 18.02.2012 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Galaxy S II już od dłuższego czasu mają dostęp do przecieku pokazującego, jak najnowsza wersja Androida będzie wyglądała na urządzeniach Samsunga. Przyszła kolej na koreański tabletofon.

Użytkownicy Galaxy S II już od dłuższego czasu mają dostęp do przecieku pokazującego, jak najnowsza wersja Androida będzie wyglądała na urządzeniach Samsunga. Przyszła kolej na koreański tabletofon.

Według Eldara Murtazina aktualizacja do Ice Cream Sandwich dla flagowych modeli Samsunga powinna się zacząć już na początku marca. Oznacza to, że aktualne oprogramowanie musi być w zaawansowanym stadium rozwoju. Jak prezentuje się Android 4.0 dla Galaxy Note'a?

Tak naprawdę większość szczegółów zdradził wyciek dotyczący Galaxy S II. Piękno systemu Google'a zostało skutecznie przykryte nakładką TouchWiz. Wprowadzono m.in. ładniejszy multitasking, face unlock, inny wygląd ustawień. Oczywiście wszystko zostało odpowiednio dopracowane pod rozdzielczość HD.

Co ciekawe, w ustawieniach znajdują się dwie opcje, które jeszcze nie działają: wyświetlanie procentowego stanu baterii oraz ustawienie klawiatury po jednej stronie ekranu, w celu wygodniejszego pisania. Ta druga nie jest nowością, ponieważ pojawiła się w ostatniej dużej aktualizacji Note'a, ale dokładny wskaźnik naładowania baterii to bardzo miły dodatek. Producenci od tego stronią, podczas gdy w niestandardowych wersjach oprogramowania to norma.

Na poniższym filmiku można zobaczyć oprogramowanie w akcji:

Samsung Galaxy Note Android 4.0 Ice Cream Sandwich ROM demo

Z doniesień użytkowników wynika, że przeglądarka internetowa działa o wiele sprawniej, ale występują drobne problemy z kontaktami.

Bardzo ważna informacja - wyciek przeznaczony jest dla chińskiej wersji Galaxy Note'a. I chociaż popularny deweloper Chainfire przekompilował go tak, że działa także w europejskich odpowiednikach, nie obyło się bez wad. Największa z nich to brak oficjalnego wsparcia Google, więc aplikacje takie jak Gmail, Android Market itd. trzeba dograć osobno.

Nie wiadomo, czy ma to jakiś związek z docelowym regionem, ale obniżono taktowanie procesora - z 1,4 GHz do 1,2 GHz. Mimo to nie powinno być problemów z podkręceniem potężnego Exynosa.

Jest to dobra wiadomość dla użytkowników tabletofonu Samsunga. Oznacza, że praca idzie pełną parą, a do wyeliminowania pozostało kilka mniejszych błędów. Skok wydajności przeglądarki jest bardzo mile widziany w urządzeniu przeznaczonym głównie do wygodnego korzystania z Internetu. Zagadką pozostaje, czy w finalnej wersji użytkownicy doczekają się procentowego stanu baterii.

Ciągle czekamy na pierwszego producenta z oficjalną aktualizacją telefonu do Ice Cream Sandwich. HTC i Samsung wydają się faworytami w tym wyścigu, chociaż jeszcze dużo się może zdarzyć.

Źródło: GSMArenaAndroidAuthorityXDA

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)