Wygląd Galaxy S21 ma sens. Samsung usuwa piętę achillesową

Wygląd Galaxy S21 ma sens. Samsung usuwa piętę achillesową

Samsung Galaxy S21 Ultra na zdjęciu prasowym
Samsung Galaxy S21 Ultra na zdjęciu prasowym
Źródło zdjęć: © app.voice.com/profile/@evleaks
Miron Nurski
21.12.2020 11:03, aktualizacja: 21.12.2020 12:03

Nowy flagowiec Samsunga powinien być mocniejszy od poprzedników.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra to pierwszy smartfon uzbrojony w szkło Gorilla Glass Victus, które cechuje się ponadprzeciętnie wysoką wytrzymałością na upadki. Test przeprowadzony przez PhoneBuffa pokazuje, że nie ma w tym krzty marketingowej przesady; szkło jest w istocie piekielnie mocne.

Smartfon dzielnie zniósł 13-krotne upuszczenie na betonową płytę pod różnymi kątami. Jedyne pęknięcie pojawiło się tuż przy wysepce z aparatami.

Galaxy Note 20 Ultra i iPhone 11 Pro Max po teście wytrzymałości
Galaxy Note 20 Ultra i iPhone 11 Pro Max po teście wytrzymałości© YouTube / PhoneBuff

Późniejsze testy potwierdziły, że ten fragment obudowy do pięta achillesowa całej konstrukcji. To oczywiście nie dziwi, zwarzywszy na to, że w tym miejscu tafla szkła jest najwęższa.

Samsung Galaxy S21 powinien być wolny od tego problemu

Galaxy S21 nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, ale dzięki potężnym przeciekom jego wygląd nie jest żadną tajemnicą. Wiadomo już, że Samsung zdecydował się na niekonwencjonalne rozwiązanie projektowe.

Samsung Galaxy S21 na zdjęciu prasowym
Samsung Galaxy S21 na zdjęciu prasowym© app.voice.com/profile/@evleaks

Wysepka z aparatami zlewa się z metalową ramą, co nie tylko wygląda niecodziennie, ale i powinno wzmocnić całą konstrukcję. Najbardziej newralgiczny punkt szklanej obudowy został usunięty.

Na razie nie jest pewne, które warianty flagowca dostaną obudowy ze szkła Gorilla Glass Victus. Galaxy S21 Ultra to raczej pewniak, ale mówi się, że przynajmniej jeden model może mieć plecki wykonane z plastiku. Co jednak nie oznacza, że musi on znosić upadki gorzej niż szkło.

Więcej szczegółów powinniśmy poznać już 14 stycznia, kiedy to - według nieoficjalnych informacji - Galaxy S21 ma mieć swoją premierę.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)