Wygląda jak cyklop, ale to może być przełom. vivo X50 Pro ma aparat z gimbalem

Wygląda jak cyklop, ale to może być przełom. vivo X50 Pro ma aparat z gimbalem

Wygląda jak cyklop, ale to może być przełom. vivo X50 Pro ma aparat z gimbalem
Patryk Korzeniecki
20.05.2020 15:50, aktualizacja: 20.05.2020 17:50

Elektroniczna stabilizacja może się schować. Niedługo vivo zaprezentuje smartfon z miniaturowym gimbalem.

vivo lubi eksperymentować. Koncepcyjny APEX 2019 to smartfon pozbawiony przycisków i otworów. Jego następca , APEX 2020 może z kolei może pochwalić się aparatem ukrytym pod wyświetlaczem i miniaturowym mechanizmem gimbala, który pozwala na wychylenie o 200 proc. większe niż w przypadku tradycyjnej stabilizacji optycznej.

vivo nie chce jednak, aby ta koncepcja pozostała jedynie pokazem możliwości i planuje wprowadzić ją na konsumencki rynek.

vivo X50 Pro - innowacyjna stabilizacja wychodzi poza koncept

vivo X50 Pro będzie pierwszym komercyjnym smartfonem z takim rozwiązaniem. Dzięki mechanizmowi mikrogimbala smartfon ma wybitnie stabilizować kręcony materiał wideo. Nie wiadomo, jak bardzo będzie skuteczny. Możliwe, że - podobnie jak w przypadku APEX-a - możemy oczekiwać ok. 200 proc. większej skuteczności w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

Moduł główny aparatu zajmuje sporą część wysepki, mimo że same soczewki mają standardowe wymiary. Wygląda to bardzo nieszablonowo i kojarzy się z wymienionym w tytule okiem cyklopa. Takie wymiary były jednak konieczne dla zapewnienia odpowiedniego miejsca na ruch obiektywu.

vivo X50 Pro według informacji zamieszczonych na Weibo wykorzysta nowy sensor Samsung ISOCELL GN1. Matryca 50 MP o wielkości 1/1,3 cala i wielkości piksela 2,4 µm (po połączeniu czterech w jeden) ma odznaczać się dużą skutecznością, co z pewnością pomoże w fotografowaniu po zmroku. Warto wspomnieć o tym, że wyposażono ją w system ostrzenia Dual Pixel.

vivo X50 Pro może zaimponować nie tylko możliwościami stabilizacji

vivo na materiale wideo chwali się możliwościami aparatu w trudnych warunkach oświetleniowych. Możemy się domyślać, że wyjątkowo skuteczna stabilizacja pozwala na znaczne wydłużenie czasu naświetlania, a więcej światła bezpośrednio przekłada się na jakość zdjęć.

Obraz
© Ben Geskin / Twitter

Nieznana jest specyfikacja pozostałych aparatów. Wiadomo jedynie, że pokryją ogniskowe z zakresu 16-135 mm. Jeden z nich będzie wyposażony w peryskopowy teleobiektyw.

Obraz
© Ben Geskin / Twitter

vivo X50 Pro zostanie zaprezentowany 1 czerwca 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)