Wygląda na to, że Huawei faktycznie wyprodukuje nowego Nexusa

Wygląda na to, że Huawei faktycznie wyprodukuje nowego Nexusa05.03.2015 14:23
Huawei Ascend P7
Huawei Ascend P7
Kamil Zawiślak

Nie dawno informowaliśmy Was, że następcę Nexusa 6 może stworzyć chiński Huawei. Wtedy była to raczej plotka, do której nie należało podchodzić w pełni poważnie. Teraz jednak znalazła ona swoje potwierdzenie.

Dyrektor firmy iSuppli - Kevin Yang, potwierdził na Weibo dotychczasowe przypuszczenia stwierdzając, że nowego Nexusa stworzy Huawei. To, co nie zostało potwierdzone to procesor, jaki zostanie wykorzystany w przyszłym Nexusie. Mówiło się o autorskim układzie Chińczyków, czyli Kirinie. Jednak nie wiadomo czy ostatecznie nie będzie to na przykład Snapdragon.

Jest pewne logiczne wytłumaczenie na współpracę Google z firmą Huawei. Sytuację można by skwitować jednym słowem - Xiaomi. Ta firma odnosi kolejne sukcesy w niesamowitym tempie, a Google na pewno zdaje sobie sprawę, że Xiaomi jest dla niego realną konkurencją, bo tworzy naprawdę świetne urządzenia i szybko pnie się w rankingu największych producentów smartfonów. Huawei z kolei jest firmą, która nauczyła się tworzyć ciekawe telefony, a współpraca z Google'em jest dla niego szansą na walkę z Xiaomi.

Niewykluczone, że Nexus stworzony przez Huaweia może być tańszy od produktu tworzonego z popularniejszymi markami. Wcześniej znakiem rozpoznawczym serii Nexus było to, że są to urządzenia tańsze, ale o topowej specyfikacji. Jednak ostatnio ta cecha się zatarła i w efekcie mamy Nexusa 6, który nieco szokował ceną (grubo ponad 2000 zł).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)