Wygląda przekozacko! Świecący Nothing Phone (1) w całej okazałości

Wygląda przekozacko! Świecący Nothing Phone (1) w całej okazałości

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)
Źródło zdjęć: © MKBHD, YouTube | Marques Brownlee
Miron Nurski
22.06.2022 23:13

Nothing już wcześniej zdradził, że jego pierwszy smartfon będzie miał przezroczystą i świecącą obudowę. Nie chwalił się jednak, że paski LED pełnią nie tylko funkcję ozdobną.

Londyński startup kontynuuje prezentowanie Phone’a (1) na raty. Choć premierę zaplanowano na 12 lipca, smartfon trafił już do rąk youtubera Marquesa Brownlee, dzięki czemu jego design został w całości ujawniony. 

Nothing Phone (1) na wideo

Dotychczas producent chwalił się tyłem obudowy, ale w tajemnicy utrzymywał przód. Wbrew obawom, raczej nie wynikało to ze wstydu, bo ramki – choć dość spore – są symetryczne, co powinno zadowolić nawet największych estetów. 

Nothing Phone (1) ma symetryczne ramki
Nothing Phone (1) ma symetryczne ramki© YouTube

Pierwsze skrzypce w Nothing Phonie (1) gra jednak przezroczysty tył. Świecące paski LED mogą się podobać, ale nie zastosowano ich wyłącznie ze względów kosmetycznych.

Świecący pierścień otaczający cewkę ładowania indukcyjnego sygnalizuje, że ładowanie zwrotne trwa. Nie trzeba się więc upewniać, czy zegarek lub słuchawki zostały prawidłowo ułożone na smartfonie. Osoby korzystające z ładowania zwrotnego wiedzą, jak irytujące to bywa. 

Nothing Phone (1) obsługuje ładowanie zwrotne
Nothing Phone (1) obsługuje ładowanie zwrotne© Licencjodawca

Przy porcie USB–C ulokowano pasek, który wskazuje poziom naładowania baterii. 

Obudowa Nothing Phone'a (1) wskazuje poziom baterii podczas ładowania
Obudowa Nothing Phone'a (1) wskazuje poziom baterii podczas ładowania© YouTube | Marques Brownlee

Wszystkie wbudowane w obudowę Nothing Phone’a (1) diody można także aktywować podczas filmowania, by solidnie doświetlić kadr. 

Obudowa jako lampa fotograficzna
Obudowa jako lampa fotograficzna© YouTube | Marques Brownlee

Oprócz tego LED–y informują o powiadomieniach oraz idealnie synchronizują się z wgranymi dzwonkami, co możecie zobaczyć na wideo. 

The Nothing Phone LOOKS Different

Jak widać, Nothing przyłożył się do tego, by świecąca obudowa nie tylko była ucztą dla oczu, ale i naprawdę przydawała się podczas codziennego użytkowania. Takie innowacje lubię. 

Pełny pokaz Nothing Phone’a (1) zaplanowano na 12 lipca. Otrzymałem już od producenta potwierdzenie, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów, w których nowy smartfon się pojawi.

Zobacz również:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)