Oszczędzaj czas z NaviExpertem i wygraj roczną licencję programu w naszym konkursie [aktualizacja]

NaviExpert
NaviExpert
Mateusz Żołyniak

05.01.2012 19:38, aktual.: 05.01.2012 20:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mam dla Was dobrą wiadomość. Zgodnie z tym, co pisałem na naszym fanpage'u na Facebooku, przygotowaliśmy dla Was ciekawy konkurs. Już w czwartek (5 stycznia) będziecie mieli okazję wygrać roczne kody na nawigację NaviExpert!

Co trzeba zrobić, aby wygrać NaviExperta?

Zasady konkursu będą jak zwykle bardzo proste. Po pierwsze należy polubić nasz fanpage na Facebooku. Będą się na nim pojawiać dodatkowe informacje. Następnie trzeba zapoznać się z naszym wpisem zawierającym pytania konkursowe. Będzie ich trzy, a zostaną podane w czwartek wieczorem w osobnym wpisie na Forum Komórkomanii (forum.komorkomania.pl), o czym dokładnie poinformujemy na fanpage'u.

Dziesięć kodów rozdamy osobom, które najszybciej odpowiedzą poprawnie na pytania konkursowe. Już teraz zaznaczę, że w formularzu odpowiedzi (na forum.komorkomania.pl) należy podać prawdziwy adres e-mail, przez który będziemy kontaktować się ze zwycięzcami (najlepiej rejestrując się na forum).

Nagrody

Nagrody to 10 rocznych licencji na program NaviExpert. Pewnie doskonale go znacie, przypomnę tylko, że jest to polska nawigacja online, która odznacza się funkcją omijania korków i utrudnień drogowych oraz na bieżąco aktualizowaną bazą danych. Zaletą aplikacji jest technologia Community Traffic Online.

Została ona udoskonalona w najnowszej wersji nawigacji NaviExpert – 7.1 i od grudnia dostępny jest dla użytkowników platformy Android. System na bieżąco zbiera najbardziej aktualne dane od użytkowników, przetwarza je i rekomenduje najszybsze trasy aktualizując je podczas nawigacji. Pozwala ona automatycznie zmieniać trasę na optymalną (przy bardzo niskim transferze danych).

Dane o bieżącej sytuacji drogowej pochodzą z prowadzonej online obserwacji prędkości jazdy na ponad 200 tysiącach tras dziennie pokonywanych przez użytkowników NaviExpert i kierowców kilkudziesięciu tysięcy pojazdów flotowych. Razem kierowcy tych pojazdów pokonują 89 mln kilometrów miesięcznie.

NaviExpert przeprowadził ostatnio badanie, które nie tylko pokazuje zalety Community Traffic Online, ale przede wszystkim realnie wylicza, ile czasu na co dzień można zaoszczędzić, korzystając z tej technologii. Badania przeprowadzono podczas ostatniego przedświątecznego weekendu, który charakteryzuje się ponadstandardowym natężeniem ruchu na drogach dużych miast. Eksperyment przeprowadzony 16-19 grudnia 2011 roku w Warszawie i Poznaniu pokazał, jak wiele możemy zyskać, używając nawigacji online.

badania NaviExpert
badania NaviExpert

Ich wyniki skomentował Andrzej Jaszkiewicz, Prezes NaviExpert:

Wyposażenie naszej nawigacji w “sztuczną inteligencję”, jaką możemy spokojne nazwać technologię Community Traffic Online – to milowy krok do przodu w kwestii postrzegania dzisiejszych nawigacji samochodowych. Chcieliśmy sprawdzić, jak w trudnych warunkach drogowych nasze rozwiązanie pomaga kierowcom. Wyniki tylko potwierdzają jego skuteczność. W piątek popołudniu kierowca, który korzystał z NaviExpert 7.1 w Warszawie, mógł zaoszczędzić nawet 40% czasu. To wynik spektakularny, który pokazuje, jakiej skali oszczędności w codziennym poruszaniu się po miastach może zyskać użytkownik nawigacji NaviExpert.

NaviExpert to również bardzo dokładne mapy, które są stale aktualizowane. Doskonałym przykładem tego było dodanie odcinka autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka do nawigacji zaraz po jego otwarciu. Co więcej, twórcy aplikacji sprawdzili, ile zajmie dojazd z Warszawy i Poznania do Berlina z wykorzystanie nowej trasy.

Według NaviExpert droga z Poznania do Berlina potrwa dwie godziny, a z Łodzi niewiele ponad cztery. W obu przypadkach to ponad godzinę krócej niż obecnie. Z centrum Warszawy do przejścia granicznego w Świecku, 479 km pokonamy w 5 h 17 min. Wcześniej ta sama trasa zajmowała aż 6 h 18 min. Czas dojazdu na berlińskie lotnisko Schoenefeld z Poznania spadł poniżej 2 h, a z Warszawy do 6 h.

Oddawane stopniowo do użytku nowe odcinki dróg ekspresowych i autostrad są na bieżąco udostępniane w nawigacji NaviExpert. Ostatnio pojawiły się w niej tuż po otwarciu m.in. Autostradowa Obwodnica Wrocławia od węzła z Graniczną do Długołęki, Północna Obwodnica Krakowa oraz odcinek autostrady A1.

Użytkownicy NaviExpert na bieżąco dowiadują się także o wszelkich remontach i utrudnieniach drogowych, jak np. korki (dostarczane z serwisu korkosfera.pl). Są one również brane pod uwagę przy wyznaczaniu tras, aby szybkość pokonywania danego odcina była jak najkrótsza. W programie dostępna jest również bogata baza punktów POI, nawigacja środkami komunikacji miejskiej czy informacje o fotoradarach.

Regulamin konkursu możecie znaleźć pod tym linkiem.

[Aktualizacja]

W związku z możliwą zawodnością systemu komentarzy na Komórkomanii postanowiliśmy wprowadzić kosmetyczną zmianę w konkursie. Wpis konkursowy pojawi się jutro (05.01.2012 r.) w godzinach wieczornych - to się nie zmienia. Zostanie on jednak opublikowany na naszym forum - forum.komorkomania.pl. Tam też będziecie mogli zostawić swoje odpowiedzi. Mechanizm forum został tak skonstruowany, że wpisy po chwilowym przetwarzaniu są zawsze układane według kolejności dodania. Wyeliminuje to możliwość wystąpienia ewentualnych problemów z systemem komentarzy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)