Wymazywanie marki Nokia z rynku smartfonów trwa

Wymazywanie marki Nokia z rynku smartfonów trwa

Wymazywanie marki Nokia z rynku smartfonów trwa
Mateusz Żołyniak
09.11.2014 20:28, aktualizacja: 09.11.2014 21:30

Microsoft postawił właśnie kolejny krok na drodze ku odcięciu się od marki Nokia.

Zaraz po finalizacji wykupu biznesu mobilnego Nokii, gigant z Redmond zabrał się za rebranding nowego nabytku. W jego ramach przemianowano dział Devices and Services fińskiej firmy na Microsoft Mobile czy wprowadzono nową markę Microsoft Lumia, która będzie odnosić się teraz do wprowadzanych smartfonów i akcesoriów. Wczoraj wykonano kolejny ruch, który ma wykorzenić markę Nokia ze świadomości użytkowników.

Nokia Conversations, czyli oficjalny blog Finów, zyskał przebrandowany na Lumia Conversations by Microsoft. Zmiana nie ograniczyła się tylko do nazwy - strona dostępna jest w domenie MS, a do tego zamknięto kanał @NokConv na Twitterze, którego rolę pełnić ma teraz @Lumia. W ramach już wcześniej zapowiedzianych zmian wprowadzono również nowy kanał Microsoft Lumia na YouTube'ie, ale póki co nie są dostępne na nim żadne materiały wideo.

Firma z Redmond powoli zamyka rebranding Nokia Devices and Services. Punktem kulminacyjnym będzie wprowadzenie pierwszego smartfona bez znaczka fińskiego producenta na obudowie, czyli modelu Microsoft Lumia 535, który pokazany ma być już 11 listopada.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)