Wymiana szybki w smartfonie? To nic strasznego

Wymiana szybki w smartfonie? To nic strasznego

Wymiana szybki w smartfonie? To nic strasznego
Daniel Nowak
29.05.2014 09:38, aktualizacja: 29.05.2014 15:39

Mój smartfon lądował wielokrotnie na podłodze, asfalcie, betonie i innych powierzchniach płaskich. Jednak dwa tygodnie temu było o jeden raz za dużo.

Pęknięta szybka w smartfonie. Co dalej?

Po pierwsze nie wpadać w panikę. W wielu przypadkach taki smartfon będzie normalnie funkcjonował. Zanim jednak wykruszą się drobne odłamki szkła korzystanie będzie trochę niekomfortowe. Po drugie każdą rzecz (lub prawie każdą), da się naprawić. Po trzecie wszystko czego potrzebujesz masz w zasięgu ręki. Wystarczy się rozejrzeć, poszukać w sieci i podzwonić.

Jak wymienić pękniętą szybkę

Z elektroniką mam niewiele wspólnego poza tym, że jestem jej użytkownikiem. Nie mam wykształcenia w tym zakresie i nigdy się tym nie interesowałem. W pierwszej kolejności warto skorzystać z zasobów Google i YouTube. Informacje i filmiki które tam znalazłem zachęciły mnie do napisania tego tekstu oraz nakręcenia własnego filmu. Sprawdź również ceny wymiany w serwisach. W przypadku mojej Nokii 625 koszt wymiany to kwota od 170 do 350 zł. Biorąc pod uwagę, że telefon jest wart niewiele więcej postanowiłem poszukać innego rozwiązania. Na Allegro znalazłem samą szybkę z oryginalnie nałożonym klejem. Koszt 58 zł. Do przyjęcia. Można kupić taniej ale w opcji z demontażu więc klej być może jest, a najprawdopodobniej nie ma go wcale. Do tego zakup wkretaków (TORX) w wersji mini. Pewnie do jednorazowego użytku więc najtańszy jaki znalazłem w sklepie z materiałami budowlanymi kosztował mnie 10 zł. Przyda się również coś cienkiego, z tworzywa sztucznego do podważenia. Plastikowa, nieważna karta lojalnościowa jest do tego idealna.

Krok po kroku

  1. Zdejmujemy obudowę
  1. Odkręcamy śrubki mocujące
  1. Delikatnie podważając zdejmujemy obudowę
  1. Odłączamy i wyjmujemy baterię
  1. Odłączamy pozostałe taśmy od układów
  1. Odkręcamy i usuwamy układy z elektroniką
  1. Podważamy i zdejmujemy uszkodzoną szybkę
  1. Usuwamy resztki starego kleju
  1. Przyklejamy nową szybkę
  1. Montujemy w odwrotnej kolejności elektronikę, taśmy, baterię

Wymiana szybki w telefonie Nokia

Robiłem to pierwszy raz w życiu i zajęło mi to około 2 godzin. Zmniejszyłem jednocześnie koszt naprawy ze 170 do 68 zł. Efekt końcowy przedstawia się tak jak na załączonym zdjęciu.

Nokia po wymianie uszkodzonej szybki
Nokia po wymianie uszkodzonej szybki
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)