Wyniki finansowe HTC za pierwszy kwartał. Tajwańczycy coraz bardziej na minusie

Wyniki finansowe HTC za pierwszy kwartał. Tajwańczycy coraz bardziej na minusie

Wyniki finansowe HTC za pierwszy kwartał. Tajwańczycy coraz bardziej na minusie
Źródło zdjęć: © HTC
Łukasz Skałba
09.05.2016 15:57, aktualizacja: 09.05.2016 17:57

HTC nie należy do firm prowadzących skuteczne działania marketingowe. To smutne, biorąc pod uwagę fakt, że urządzenia tajwańskiego producenta są często lepsze od konkurencyjnych modeli. HTC potrafi je zaprojektować, ale ze sprzedażą jest już problem.

Moje pierwsze wrażenia z użytkowania HTC 10 są bardzo pozytywne. Telefon jest świetnie wykonany, ma bardzo dobry wyświetlacz i działa błyskawicznie. Do tego dochodzi jeszcze jeden z najlepszych aparatów na rynku oraz praktycznie bezkonkurencyjna jakość audio.

Wygląda więc na to, że mamy więc flagowca z prawdziwego zdarzenia, godnego do konkurowania z modelami Samsung Galaxy S7, LG G5, czy niedawno pokazanego Huawei P9. Niestety, jak dobry by nie był sprzęt od HTC, to i tak będzie się słabo sprzedawał. Chociaż to nawet nie o sprzedaż chodzi…

Bardziej liczy się czysty zysk, który otrzymamy po odjęciu od przychodów wszystkich wydatków firmy i kosztów produkcji. Ten zysk jest już od kilku kwartałów ujemny. Nie inaczej jest i tym razem.

412161010884280876
© HTC

Z wykresów opublikowanych przez HTC wynika, że przychody koncernu w pierwszym kwartale tego roku były o około 27 miliardów dolarów niższe niż w pierwszym kwartale 2015 roku (14,8 mld kontra 41,5 mld).

Na drugim wykresie widać z kolei, że czysty zysk firmy trzyma się na względnie stałym poziomie poniżej zera. Firma każdego kwartału traci około 5 miliardów dolarów. Jest to spora suma, nawet biorąc pod uwagę fakt, że większość producentów smartfonów dokłada do biznesu. Ponad 90% zysku trafia oczywiście do Apple’a.

HTC zaznacza jednak w raporcie, że jest dobrej myśli. Wszystko zależeć będzie bowiem od drugiego kwartału obecnego roku. Wtedy bowiem poznamy wyniki sprzedaży HTC 10 oraz HTC Vive z którymi firma wiąże coraz większe nadzieje.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)