Wyświetlacze MacBooków zaktualizowane po cichu

Wyświetlacze MacBooków zaktualizowane po cichu29.05.2009 13:00
Wyświetlacze MacBooków zaktualizowane po cichu
Paweł Cebula

Od czasu premiery nowych MacBooków unibody upłynęło już kilka ładnych miesięcy. Od tamtego czasu komputery nie przeszły żadnej poważnej zmiany. Okazuje się, że nie do końca, bo przed końcem kwietnia Apple najprawdopodobniej zaczęło stosować inne matryce w swoich przenośnych komputerach.

ComputerWorld, http://www.macrumors.com/2009/05/28/13-macbook-screens-quietly-upgraded-in-april/" target="_blank">MacRumors, a także sami użytkownicy donoszą, że Apple bez większego rozgłosu zmieniło rodzaj stosowanej matrycy. Z pierwszych obserwacji wynika, że zmiany są na plus.

Dotychczas stosowane były matryce o numerze 9C89, ale od końca kwietnia do obiegu weszły 9CA5. W efekcie niektórzy zauważyli niewielką poprawę w jakości wyświetlanego obrazu - w szczególności czerni (które mają być bardziej głębokie), a także poprawę kontrastu.

W tym wypadku byłbym jednak ostrożny - niejednokrotnie przekonałem się, że pozornie te same urządzenia np. MacBook Air (ten sam okres produkcji) nieco inaczej wyświetlają obraz. Widać, że każdy egzemplarz jest nieco inny.

Źródło: WorldOfApple

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)