Wysyłamy większość swoich wiadomości tylko pod jeden numer?

Strona głównaWysyłamy większość swoich wiadomości tylko pod jeden numer?
22.10.2010 10:14
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Kai Hendry
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Kai Hendry
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Ciekawe wnioski można wyciągnąć z najnowszych badań "Proceedings of the National Academy of Sciences" - prestiżowego pisma naukowego. Analiza danych pochodzących od operatorów komórkowych wykazała, że prawie połowa osób wysyłających wiadomości tekstowe z komórki kieruje je w większości do jednej osoby!

Przy okazji naukowcy postanowili zbadać, jak długo trwa statystyczna wymiana SMS-ów między dwoma abonentami. Wynik? Zwykle od 2 do 20 minut. Po upływie tego okresu czas odpowiedzi wzrasta - aż do wygaśnięcia konwersacji. Zwykle dzieje się to po około 6 godzinach od wysłania pierwszej wiadomości. Podobne prawidłowości wykryto także w komunikacji za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Autorzy badania wykazują, że nasze zwyczaje komunikacyjne, mimo obecności nowych metod, nie zmieniły się prawie całkowicie. Wysyłanie SMS-ów wygląda jak zwykła rozmowa. Ktoś podrzuca temat, a gdy już wszystko zostaje powiedziane, rozmowa się kończy.

Z kim esemesujecie najczęściej? Czy wykryta przez naukowców prawidłowość dotycząca wysyłania większości wiadomości do jednej osoby obejmuje po prostu szczęśliwie zakochane pary?

Źródło: intomobile

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)