Wysyłanie muzyki z biblioteki iPhone'a przy pomocy maili

Wysyłanie muzyki z biblioteki iPhone'a przy pomocy maili
Krystian Bezdzietny

21.11.2011 09:00, aktual.: 21.11.2011 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawać by się mogło, że natywny iPod iPhone'a służy wyłącznie do odtwarzania muzyki i można nim zarządzać tylko za pośrednictwem iTunes. Jednak jak się ostatnio okazało, w najnowszym oprogramowaniu iOS 5 można np. usuwać pojedyncze utwory, tworzyć listy odtwarzania bezpośrednio w aplikacji. Pojawiła się też opcja wysyłania muzyki mailem, choć niebezpośrednio.

Jeszcze kilka miesięcy temu nie do pomyślenia było, aby Apple pozwolił użytkownikom na taki proceder. Tymczasem ktoś stworzył narzędzie Song2Email, które w trybie natychmiastowym przesyła wybraną piosenkę (czy nawet piosenki) przez maila. Wystarczy uruchomić aplikację, zaznaczyć na stosownej liście wybrany utwór, zdefiniować adres mailowy odbiorcy i wysłać. Materiały można wysyłać zarówno przez Wi-Fi, jak i 3G, choć odradzam przesyłania dużo ważących utworów przez 3G. Wszystkie wysyłane utwory są tak samo otagowane jak te w iPodzie - zawierają informację o wykonawcy,  mają doklejoną okładkę itp.

Aplikacja Song2Email dostępna jest dla wszystkich użytkowników iOS 5 i można ją pobrać z App Store'a za jedyne 0,79 euro. Jeżeli już ktoś się w nią zaopatrzy, to trzeba mieć na uwadze, że mobilne urządzenia Apple'a pozwalają na przesyłanie maili nie większych niż 20-MB (w przypadku starszych urządzeń, bez iOS 5 - 10-MB).

Źródło: ispazio

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)