Wysyłasz ponad 100 SMS-ów dziennie? Tutaj to zakazane

Wysyłasz ponad 100 SMS‑ów dziennie? Tutaj to zakazane

iPhone (fot. na lic. CC; Flickr.com/by apdk)
iPhone (fot. na lic. CC; Flickr.com/by apdk)
Paweł Żmuda
28.09.2011 17:01, aktualizacja: 28.09.2011 19:01

Europejczykom trudno czasem zrozumieć zwyczaje i prawa panujące w krajach odległej Azji. Kolejnym z takich - wydawałoby się - dziwnych praw jest zakaz wysyłania ponad 100 SMS-ów dziennie. Wprowadzono je właśnie w Indiach. Dlaczego?

W myśl wprowadzonego w Indiach ograniczenia nie będzie można wysyłać ponad 100 wiadomości tekstowych dziennie. Nie chodzi tu o kontrolę obywateli czy ochronę rodziców przed ogromnymi rachunkami nabijanymi przez najmłodszych. Powody zarządzenia są dużo bardziej przyziemne. Chodzi o... nerwy użytkowników komórek.

Użytkownicy telefonów w Indiach do tej pory byli zalewani SMS-owym spamem. Ograniczenie uderzy głównie w firmy zajmujące się wysyłaniem reklam. Ograniczenie wprowadzone przez zajmujący się kontrolą rynku telekomunikacyjnego urząd Telecom Regulatory Authority of India (TRAI) dotyczyć ma wszystkich niezarejestrowanych kart SIM.

Wcześniej przedstawiciele TRAI ograniczyli prowadzenie rozmów komercyjnych i wysyłanie wiadomości poza godzinami od 9 do 21. Jak informuje BBC, ten zakaz bywał jednak nieskuteczny. Kolejnym działaniem chroniącym klientów w Indiach jest możliwość dodania numeru do bazy, z której nie można korzystać komercyjnie. By uciąć telefony od marketerów, wystarczy wysłać SMS pod numer 1909.

Indie są jednym z najszybciej rozwijających się rynków mobilnych. Mogą się pochwalić ponad 700 milionami aktywnych telefonów komórkowych.

Zastanawiające jest tylko to, czy zakaz wysyłania SMS-ów nie uderzy również w zwykłych użytkowników. Myślicie, że ograniczenie TRAI jest odpowiednią formą walki ze spamem?

Źródło: bbc

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)