Wytrzymały tablet Panasonica z Windowsem 8.1 trafia na polski rynek

Wytrzymały tablet Panasonica z Windowsem 8.1 trafia na polski rynek
04.02.2014 16:07
Panasonic Toughpad FZ-M1
Panasonic Toughpad FZ-M1

Panasonic rozszerzył swoje polskie portfolio o pracujący pod kontrolą Windowsa 8.1 tablet, który cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością.

Mowa o urządzeniu o nazwie Toughpad FZ-M1. Na jego przodzie znajduje się wyświetlacz o przekątnej 7 cali, rozdzielczości 1280 x 800 i zagęszczeniu pikseli na poziomie 216 ppi.

Sercem tabletu jest wspierany przez 4 lub 8 GB pamięci RAM procesor czwartej generacji Intel Core i5-4302Y vProTM, który - według zapewnień producenta - oferuje nie tylko wysoką wydajność, ale też odznacza się niskim zapotrzebowaniem na energię. Ponieważ urządzenie jest adresowane do pracowników mobilnych, Panasonic przyłożył się do aspektu energooszczędności: chwali się dostosowywaniem parametrów wyświetlanego obrazu do warunków zewnętrznych, co ma wydłużyć czas pracy tabletu nawet do 8 godzin. Poza tym dzięki dodatkowemu akumulatorowi baterię można wymienić bez konieczności wyłączania urządzenia. Tego typu rozwiązań zawsze brakowało mi w smartfonów i mam nadzieję, że wkrótce coś takiego przyjmie się na szerszą skalę.

Panasonic Toughpad FZ-M1
Panasonic Toughpad FZ-M1

Specyfikacja modelu Toughpad FZ-M1 obejmuje także dysk twardy o pojemności 128 GB, przednią kamerkę z matrycą 2 Mpix oraz aparat główny o rozdzielczości 5 lub 8 Mpix (do wyboru). Dzięki szeregowi portów i zintegrowanemu modułowi rozszerzeń tablet może być konfigurowany wedle uznania użytkownika. Nad pracą czuwa system Windows w wersji 8.1, jednak Panasonic informuje, że możliwa jest także instalacja Windowsa 7.

Wszystkie podzespoły zamknięto w obudowie o grubości 18 mm, która cechuje się odpornością na kurz, zachlapania i upadki z wysokości 150 cm. Tablet jest także odporny na działanie niskiej i wysokiej temperatury (od -10 do 50 stopni Celsjusza).

Jak nietrudno się domyślić, urządzenie nie należy do najtańszych. Jego cena w ofercie autoryzowanych dystrybutorów producenta to 7200 zł. Trzeba jednak zauważyć, że nie jest to produkt dla mas, tylko dla sprecyzowanej grupy odbiorców, obejmującej pracowników z sektorów transportu i handlu detalicznego czy służby mundurowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)