Xaos Gamma – telefon dla wybrańców

Xaos Gamma – telefon dla wybrańców

Xaos Gamma – telefon dla wybrańców
Przemysław Musiał
18.05.2010 23:59, aktualizacja: 19.05.2010 01:59

Xaos Gamma to nietypowy model telefonu – nie posiada dotykowego wyświetlacza, aparatu czy też odtwarzacza MP3. Słuchawka nie należy także do modeli luksusowych. Mimo tego Xaos Gamma jest najdroższym telefonem w ofercie Orange. Czym więc się wyróżnia?

Xaos Gamma to jedyny telefon szyfrujący w ofercie operatora. Zazwyczaj z takich telefonów korzystają biznesmeni oraz wysocy rangą politycy, nic więc dziwnego, że jego cena rozpoczyna się od 242zł w przypadku najdroższego abonamentu, a kończy na 3841zł w przypadku najtańszego abonamentu.

Oprócz wykonywania szyfrowanych połączeń, telefon umożliwia także kodowanie wiadomości tekstowych (SMS). Jak podkreśla operator w opisie słuchawki, wyróżnia się ona szybkością nawiązywania połączenia szyfrowanego (ok. 1.5s), a także niewielkim, stałym opóźnieniem słyszanego głosu (450ms). Pełną specyfikację możecie zobaczyć na poniższym screen'ie.

411651368051671596

Głównym pomysłodawcą oraz producentem telefonu jest polska firma TechLab 2000, która zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem specjalistycznych urządzeń, systemów i programów. Jak podkreśla współwłaściciel firmy, Jakub Szczyrek:

Wiemy, że rozwiązania służące zabezpieczeniu przekazu, analogiczne do tych, które przygotowaliśmy wcześniej dla administracji rządowej, w równie dużym stopniu są pożądane przez klientów biznesowych. Dzięki temu, że nasz telefon jest od początku do końca zaprojektowany i produkowany w Polsce, możemy na specjalne życzenie wprowadzać funkcje, które zwiększą jego użyteczność zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Tak więc TechLab 2000 to firma o polskich korzeniach, która już wcześniej udostępniała swoje specjalistyczne produkty administracji rządowej. Nie ma więc obawy, że kupujemy przysłowiowego kota w worku. Produkt z pewnością nie jest skierowany na masową sprzedaż, a na klienta ceniącego sobie bezpieczeństwo oraz poufność korespondencji.

Źródło: TechLab 2000

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)