Xbox 360 coraz bliżej z Windows Phone

Xbox 360 coraz bliżej z Windows Phone

Xbox 360 coraz bliżej z Windows Phone
Zbyszek Kowal
09.12.2011 08:00, aktualizacja: 09.12.2011 09:00

Wraz z wyczekiwaną aktualizacją interfejsu konsoli Xbox 360 firma Microsoft wprowadza pełniejszą integrację urządzenia ze smartfonami wyposażonymi w system Windows Phone. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika produktów firmy z Redmond?

Wraz z aktualizacją udostępniona została darmowa aplikacja Xbox Companion (patrz filmik powyżej) dla Windows Phone, ułatwiająca nawigację pomiędzy usługami rozrywkowymi Xbox LIVE a smartfonem. Wśród obsługiwanych funkcji znajdą się m.in.:

  • Interfejs w stylu Metro Design, znany z Windows Phone i Windows 8,
  • Możliwość sterowania konsolą (obsługa wideo i włączanie gier),
  • Integracja profilu gracza z kontem Windows Live ID oraz przechowywanie danych w chmurze,
  • Integracja z serwisami społecznościowymi (Facebook, Twitter),
  • System Sygnałów, czyli informacji o grach oraz poszukiwanych osobach do wspólnej zabawy. Sygnałami można dzielić się poprzez Windows Live Messenger, na stronie xbox.com, w statusie na telefonie w Hubie Xbox Live, a także w serwisach społecznościowych.

Nowe sposoby komunikacji pomiędzy platformami Xbox 360 i Windows Phone pozwalają też na korzystanie z tych samych zasobów na obydwu urządzeniach. Przykładem są tu: gry tworzone na obie platformy (Fruit Ninja, Bejeweled, Puzzle Quest 2); gra Fable: Coin Golf, w której punkty zdobyte na telefonie są automatycznie przeliczane na walutę w grze na Xbox 360 i transferowane przez Windows Live ID; gra Kinectimals - można w niej przenieść ulubionego zwierzaka z telefonu na konsolę i na odwrót, co daje możliwość kontynuowania zabawy, nawet kiedy jest się poza domem; gry Halo: Reach i Halo: Combat Evolved Anniversary wykorzystujące aplikację Halo Waypoint na telefonie, pozwalającą śledzić statystyki w grze i dającą dostęp do obszernej bazy informacji z uniwersum gry, filmów i poradników, a także opcji ATLAS Maps, czyli mapy na żywo, która wyświetlana jest w telefonie podczas gry na konsoli.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)