Xbox Cloud Gaming z dwoma ważnymi usprawnieniami. Już dla wszystkich

Xbox Cloud Gaming z dwoma ważnymi usprawnieniami. Już dla wszystkich
Miron Nurski

29.06.2021 14:50, aktual.: 06.03.2024 22:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft znosi ograniczenia w graniu w chmurze.

W ostatnich miesiącach Microsoft pracował nad dwoma usprawnieniami swojej usługi Xbox Cloud Gaming, które dotychczas dostępne były jedynie u części użytkowników. Teraz korzystać może z nich już każdy, kto ma aktywny abonament Game Pass Ultimate.

Xbox Cloud Gaming teraz także na iPhone'ach, iPadach i nie tylko

Trwające od kwietnia testy usługi na platformie iOS dobiegły końca. Swoimi ulubionymi grami mogą się już cieszyć wszyscy użytkownicy iPhone'ów oraz iPadów.

W związku z tym, że Apple jest przeciwnikiem idei grania w chmurze, w sklepie App Store nie znajdziecie specjalnej aplikacji. Usługę można uruchomić jedynie z poziomu przeglądarki, wchodząc na stronę xbox.com/play.

Play 100+ Xbox console games on PC, iPhone, and iPad

Xbox Cloud Gaming działa również na pecetach z Windowsem 10. Bez żadnych problemów odpaliłem ją także na Macu, choć akurat kompatybilności z nimi Microsoft z jakichś powodów w żaden sposób nie komunikuje.

Xbox Cloud Gaming bazuje teraz na konsolach Xbox Series X, choć nie wykorzystuje pełni ich mocy

Do tej pory serwerownie Microsoftu bazowały na konsolach poprzedniej generacji. Firma obiecywała jednak przesiadkę na nową platformę, z której pierwsi użytkownicy mogli korzystać już przed kilkoma dniami.

Teraz twórcy usługi ogłosili, że na zmodyfikowanych konsolach Xbox Series X oparte są już wszystkie serwerownie. Ma to zapewnić szybsze uruchamianie gier oraz wyższą liczbę klatek na sekundę.

W teorii nowa generacja obsługuje rozdzielczość 4K i klatkaż sięgający 120 kl./s, ale Microsoft zaznacza, że "w celu ograniczenia latencji i zapewnienia najwyższej jakości rozgrywki na najszerszym spektrum urządzeń, streaming będzie odbywał się w rozdzielczości 1080p i do 60 fps".

To o tyle istotne, że niektóre gry pozwalają przełączyć się w ustawieniach między wyższą płynnością a lepszą jakością grafiki. Podczas grania w chmurze wybór 120 kl./s nie ma więc sensu.

W chwili pisania tego tekstu, Xbox Game Pass Ultimate daje dostęp do 263 gier w chmurze za 54,99 zł miesięcznie.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)