Xbox Series X mówi: pobierz aplikację. Konsolę skonfigurujesz i obsłużysz smartfonem

Xbox Series X mówi: pobierz aplikację. Konsolę skonfigurujesz i obsłużysz smartfonem

Xbox Series X mówi: pobierz aplikację. Konsolę skonfigurujesz i obsłużysz smartfonem
Miron Nurski
05.11.2020 16:19, aktualizacja: 05.11.2020 18:53

W nowej generacji smartfony zyskują na znaczeniu.

Najnowsza konsola Microsoftu jeszcze nie trafiła na sklepowe półki, ale koledzy z zaprzyjaźnionej Polygamii mieli już okazję Xboksa Series S przetestować. Dlaczego wspominamy o tym na łamach Komórkomanii? Cóż, okazuje się, że urządzenie wyjątkowo mocno integruje się ze smartfonem.

Xbox Series X sugeruje wręcz rozpocząć przygodę z konsolą od smartfonu

  • Aplikacja jest sugerowana do pobrania przy pierwszym uruchomieniu konsoli, bo dzięki niej można przeprowadzić pełną konfigurację Xbox Series X lub Series S - pisze mi Paweł Hekman z Polygamii.

I faktycznie - łączenie z siecią oraz wybór planu zasilania, sposobu lodowania i zabezpieczeń zdają się być o wiele wygodniejsze z poziomu smartfonu niż przeklikiwanie się przez interfejs konsoli za pomocą pada.

412217477809177132

Oczywiście na wstępnej konfiguracji przygoda ze smartfonem się nie kończy. - Z poziomu apki przejrzymy albo podzielimy się w social mediach zrzutami ekranu lub fragmentami rozgrywki, pobierzemy grę zdalnie, skorzystamy z komunikatora czy nawet uruchomimy Xboksa - wylicza Hekman. - Dzięki funkcji pilota w zasadzie obsłużymy całą konsolę - dodaje.

Sama integracji konsoli z aplikacją nie jest niczym nowym, ale w przypadku nowej generacji zdaje się być ona głębsza niż dotychczas. Z okazji premiery PS5 także Sony zaktualizowało swoją apkę, która wreszcie ma teraz wbudowany sklep z grami oraz pozwala nawet na zdalne zwolnienie pamięci.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)